csütörtök augusztus 10. 17.30 Foals
Amikor az Oxfordból induló zenekar legutóbb, 2015-ben a Szigeten járt, még egy sávval később lépett fel, de sem ez, sem az utóbbi években történt tagcserék ne tántorítsanak el senkit. A görög származású Yannis Philippakis vezette együttes alapvetően gitáralapú zenét játszik, de ebbe az eddig kiadott hét lemezen belefért az indie, az afrobeat, az art rock, a matekrock és még a szintipop is. Élőben különösen erős teljesítményt nyújtanak, és ha felcsendül a What Went Down, a My Number vagy a Knife in the Ocean, túl nagy baj nem lehet.
(Nagyszínpad dedicated to Dan)
csütörtök augusztus 10. 19.15 Sam Fender
Közvetlenül a Foals után lép színpadra az utóbbi évek egyik legígéretesebb angol énekes-dalszerzője. A 29 éves zenész alapvetően rockzenét játszik és Bruce Springsteent tartja a kedvenc előadójának, de soulénekesek is hatással voltak rá, mint Aretha Franklin vagy Otis Redding. Három évvel ezelőtt a Hypersonic Missiles című debütáló albuma első helyezést ért el hazájában, akárcsak a folytatás, a tavalyi Seventeen Going Under, amelynek címadó dala bekerült a UK Top 3-ba.
(Nagyszínpad dedicated to Dan)
csütörtök augusztus 10. 21.15 Florence + the Machine
Már most megelőlegezzük, hogy Florence Welch és zenekara adja a nagyszínpad legenergikusabb koncertjét. Nemcsak a nyitónapot, hanem az egész fesztivált tekintve. Ez lehetne kritika is a többiekre nézve, de most nem hisztizünk, hanem ajánlunk. A Florence + the Machine ráadásul más közegből is kiemelkedne, hiszen a tavalyi Dance Fever című albumát turnéztató zenekar és különösen magával ragadó énekesnője minden fesztivál örök jokere. Welch nem először lép fel a Szigeten, de épp olyan kötelező program a koncertje, mintha az első lenne itt.
(Nagyszínpad dedicated to Dan)
csütörtök augusztus 10. 0.30 Bonobo
A brit elektronikus tánczene egy ideje már Los Angelesben élő és alkotó klasszikus mestere jó két és fél évtizede készíti stílusukat és inspirációit tekintve is módfelett változatos albumait. A klasszikus Tru Thoughts-os, Ninja Tune-os trip hop-downtempo hangzástól indulva idővel jóval direktebb, uptempo tánczenékig jutott, ilyenekből van több a tavalyi, Fragments című albumán is. A paletta a soultól a house-ig, a garage-ig ível, ráadásul itt is fontos szerephez jut az énekhang, például Jordan Rakei vagy Khadja Bonet vokálja.
(FreeDome presented by Mastercard)
Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!