Interjú

„Megérdemlik a rajongóink”

Fun Lovin’ Criminals

Zene

Szűk másfél év múltán után ismét ellátogatott hozzánk a Fun Lovin’ Criminals. A Barba Negrában tartott koncert előtt adott interjút az amerikai-brit zenekar mindhárom tagja, Brian „Fast” Leiser énekes-multiinstrumentalista, Frank Benbini dobos-énekes és Naim Cortazzi gitáros-énekes.

Magyar Narancs: Mit csináltatok azóta, hogy legutóbb nálunk jártatok?

Brian Leiser: Leginkább turnéztunk, mindenfelé a világban.

Frank Benbini: Igen, rengeteget koncerteztünk, de pár hónapja nekiálltunk az új lemeznek. Ez most eléggé lefoglal minket. A turnézás mellett állandóan a stúdióban vagyunk. Megírtuk a dalokat, és már majdnem kész vagyunk. Hamarosan jön a keverési fázis.

Brian Leiser: Ez természetes folyamat. Az ember szétturnézza magát, de egy idő után szeretne újat alkotni és bevonulni a stúdióba. Eddig kiadtunk két EP-t, az egyik tavalyelőtt, a másik tavaly jelent meg. Kellenek az új cuccok, a rajongók is várják már, hogy végre kiadjunk egy nagylemezt. (Az FLC legutóbbi albuma, a Classic Fantastic 2010-ben jelent meg – N. I.)

Frank Benbini: Régen az volt a bevett szokás, hogy kiadtál egy lemezt, és utána egy vagy akár két évig turnéztál vele. Azoknak az időknek vége, máshogy működik manapság a zeneipar, folyamatos a turnézás.

Naim Cortazzi: Nagyon elfoglaltak vagyunk. Amikor én pár éve beszálltam a zenekarba, nem gondoltam, hogy ennyire sok dolgom lesz. Album, EP-k, folyamatos turnézás… Még mindig csak kapkodom a fejemet. Pár héttel ezelőtt egy díjat is bezsebeltünk, mi lettünk az év zenekara a Boisdale Awards-on.

Brian Leiser: Közben megcsináltuk a 100% Colombian című, 1998-as albumunk 25 éves jubileumi turnéját is, ami elég jól sült el. Brit, európai és ausztráliai helyszíneken játszottunk. Fontos lemez volt ez, jól sikerült munkának tartom. Amikor annak idején vége lett a Come Find Yourself című debütalbumunk kétéves turnéjának, azonnal bevettük magunkat a stúdióba. Akkoriban Brooklynban laktam, és jó emlékeket őrzök a felvételekről.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.