A szerk.

Zsenik

A szerk.

Kizökkent itt a világ.

Múlt pénteken történt talán, hogy a Legfőbb Ügyészség, a bűncselekmény leghaloványabb gyanújának is híján, elutasítani volt kénytelen Vadai Ágnes feljelentését az Orbán Áronról kiszivárgott felvétel tárgyában.

Bizonyára sokan nem emlékeznek már rá, hisz a kipattanásakor sem vert ki semmiféle biztosítékot a Kuruc.info nevezetű különös entitáson (majd egy héttel később a demokratikus sajtón) keresztül napfényre vergődő hangfelvétel, melyen Magyarország miniszterelnökének az öccse a Miniszterelnöki Kabinetirodán nehezményezi valami miniszterelnöki biztosnál, hogy már nyugodtan vietnámit sem lehet csempésznie az ember fiának (vagy öccsének, ezen ne akadjunk fenn), mert mindenféle bürokratikus akadályokat gördítenek elébe.

Tényleg, ki emlékszik már a történetre, s egyáltalán kit érdekel. A nagy biznisz egyéb­iránt az volt, hogy Áron a Pécsi Tudományegyetem megrendelésére, és természetesen a kiművelt emberfőkért folytatott szakadatlan és fáradhatatlan harcában emelt szintű, posztgraduális, kisdoktorival és vörös diplomával kecsegtető snapszertanfolyamot szervezett (nem, bazmeg, „Citizen Life Saver” képzést, bocs), amelynek hírére nagy számban jöttek lázba vietnámi polgárok, s nagy megindultságukban még könnyített EU-s vízumért sem voltak restek csőstül folyamodni. S ez a világjobbító szándék akadt meg valahol, mely slendriánságot helyreütni ment fel az ifjú Orbán a miniszterelnöki kabinetirodára. S vitte magával egyik ugyancsak makulátlan üzlettársát, aki titkon hangfelvételt készített e tartózkodó kérelemről, s valami elszámolási vita miatt deponálta aztán Béri Balogh Ádám unokáinak postaládájában. Hah, már a haramiákban sem lehet megbízni. Kizökkent a világ.

Nem elég, hogy kurva lassú a vízumkiadás, hogy felveszik az embert lepel alatt ügyintézés és bonyolítás közben, de még ahhoz is van pofája valakinek, hogy úgy beszéljen az ország házában, hogy azt a főügyész feljelentésnek vegye. Szerencsére hamar elsimultak a dolgok bűncselekmény gyanújának hiányában – mondhatták volna szebben is, de spongyát rá.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.