A hátsó bejáraton próbált bejutni az SZFE újonnan kinevezett kancellárja, a hallgatók útját állták

  • narancs.hu
  • 2020. szeptember 30.

Belpol

A kuratóriumot és annak döntéseit továbbra is illegitimnek tekintik.

Közleményben magyarázták el az SZFE hallgatói, miért nem engedték be Szarka Gábort, a Vidnyánszky Attila-féle kuratórium által újonnan kinevezett kancellárt az egyetemükre.

Nem engedték be az SZFE tiltakozó diákjai az új kancellárt az egyetem épületébe

Vidnyánszky újdonsült kinevezettje, a katonatiszt kancellár fennakadt a blokádon. "Az SZFE polgárai közül tucatnyian meggátolták Szarka Gábort abban, hogy belépjen az egyetem épületébe, és aktívan közreműködhessen az átadás-átvétel folyamatában" - olvasható a Vidnyánszky Attila vezette kuratórium közleményében. Mint arról lapunk is beszámolt, a Színház- és Filmművészetért Alapítvány 2020.

A végzettsége szerint katonatiszt vezető kinevezéséről a hallgatók mindössze 20 perccel a be nem jelentett látogatás előtt értesültek. "Szarka Gábor nem próbálkozott a látványosan őrzött, a sajtó- és az érdeklődők által folyamatosan figyelemmel követett Vas utcai főbejáratnál – a parkolón keresztül szerette volna megközelíteni az épületet, ám az itt őrködő hallgatók természetesen feltartották őt. Nagyjából tízfős rögtönzött fogadóbizottságot állítottak, akik felkérték, hogy távozzon és tájékoztatták arról, hogy nem ismerik el a Színház- és Filmművészetért Alapítvány kuratóriumát, így annak döntéseit sem – ennél fogva Dr. Szarka Gábort nem tekintik az egyetem polgárának" - álla közleményben.

A hallgatók továbbra is az Innovációs és Technológiai Minisztériummal szeretnének tárgyalni, a kancellári átadás-átvétel folyamatát pedig aggályosnak tartják.

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”