Az SZFE új vezetése béremelést kínál, ha a tanárok felhagynak a sztrájkkal

  • narancs.hu
  • 2020. október 1.

Belpol

A sztrájkbizottság nem fogadja el az ajánlatot, az oktatók szerint ez ultimátum.

Két felajánlást tett a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új vezetése a dolgozóknak: januártól 15 százalékos béremelésben részesülnének és változatlan maradna a munkarendjük is.

"Tekintettel arra, hogy a kilátásba helyezett dolgozói bérfejlesztés az SZFE sztrájkbizottsága által megfogalmazott követeléseket jelentősen meghaladja, illetve a munkarendre vonatkozó követelés is meghallgatásra talált, ezért az SZFE vezetése a fenti követelések vonatkozásában sztrájkbizottsággal a tárgyalást lezártnak tekinti, és megkéri az sztrájkban résztvevőket, hogy folytassák a munkát. Amennyiben a sztrájkbizottság ennek ellenére a sztrájk folytatása mellett döntene, úgy az SZFE vezetése semmisnek tekinti fenti ajánlatát" - olvasható Novák Emil általános rektorhelyettes és Szarka Gábor kancellár által írt csütörtöki közleményben.

A hvg.hu megkeresésére Csató Kata, a sztrájkbizottság ügyvivője azt mondta, a kuratórium ajánlata ultimátum, nem fogadják el. Csató arról is beszélt, hogy a 15 százalékos béremelés nem az új vezetés saját ajánlata, hanem törvényi kötelezettség, ugyanis a vonatkozó jogszabály szerint ez a modellváltással jár. Az SZFE dolgozói ezen felül kértek 10 százalékos emelést.

A béremelésen és a munkarend megtartása mellett az SZFE dolgozóinak további hat követelése van, amelyekből nem engednek, illetve továbbra sem ismerik el legitimnek az új vezetést.

Az oktatási jogok biztosa vizsgálatot indít az SZFE ügyével kapcsolatban

Az egyetem dolgozói pedig a mai napon sztrájkolni kezdtek. Németh Gábor a Színház- és Filmművészeti egyetem sztrájkbizottságának egyik tagja bejelentette, hogy az SZFE belsős munkatársai a mai nappal megkezdték a munkabeszüntetést, mivel az SZFE fenntartójának képviselőjével nem sikerült megegyezniük követeléseikről.

Figyelmébe ajánljuk

Felfokozott légkörben és ellenséges hangulatban várja az időközi választást Nyírcsászári

A feloszlott képviselő-testület két vezéregyénisége, a tavaly szűk többséggel nyerő fideszes Szkibáné Teliska Éva, valamint a független ellenzék vezetője, Orosz József csap össze a polgármesteri címért a nyírségi községben, Nyírcsászáriban július 6-án. A végzetesen megosztott település képviselőket is választ, és az sem elképzelhetetlen, hogy a Szkibáné már nem fideszes támogatással indul. Közben egy munkaügyi pert elveszteni látszik az önkormányzat.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.