Az ügyfélkapun keresztül fenyegeti kirúgással egy dunakeszi gimnázium tanárait a tankerület vezetője

  • narancs.hu
  • 2022. október 5.

Belpol

Szabóné Forgács Gabriella rendkívüli felmentést helyez kilátásba polgári engedetlenség esetén.

Polgári engedetlenségi akcióval fejezte ki szolidaritását a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium 16 tanára a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumból kirúgott öt tanárával. A Radnóti gimnázium dolgozói levélben tájékoztatták a Dunakeszi Tankerület vezetőjét, Szabóné Forgács Gabriellát a hétfői sztrájkról, aminek során a gimnázium tanárai nem tartották meg az első két órát - írta az rtl.hu

Levelükben úgy foglaltak állást, "helytelennek tartjuk az oktatásban fennálló problémák megfélemlítéssel, erőszakkal való megoldásának kísérletét. Úgy gondoljuk, ez csak tovább súlyosbítja a helyzetet. Ehelyett az érintettekkel, a szakmai szervezetekkel való párbeszédet támogatjuk. Sajnáljuk, hogy mindezek kifejezésére már nem maradt más lehetőségünk, mint a polgári engedetlenség."

A hírportál cikke szerint a tankerület minderre nem reagált közvetlenül. Aztán az akcióban résztvevő tanárok egyszercsak az ügyfélkapujukon keresztül katák meg a tankerületi vezető felmondással fenyegető levelét. (Ez egyébként szóról szóra megegyezik azzal a levéllel, amivel korábban a kölcseys tanárokat is fenyegették.) Ebben Szabóné Forgács Gabriella azt írta: "Felhívom figyelmét, hogy amennyiben a munkafelvételt ismételten megtagadja, az a közalkalmazotti jogviszonyból eredő lényeges kötelezettségének szándékos, jelentős mértékben történő megszegésének minősül, és alapot ad a munkáltatói rendkívüli felmentésre. Kérem, hogy a jövőben a hasonló magatartástól tartózkodjon."

A Dunakeszi Tankerület vezetőjéről érdemes ejteni pár szót. Ő az, aki szeptemberben a gödöllői Török Ignác Gimnázium ügyében járatta le magát. Lapunk is megírta: az iskola felújítási munkálatai miatt az épületen nem volt tető, se fűtés, ráadásul a nagy esőzések miatt a falakról, konnektorokból is folyt a víz, a termek jó részét bezárták. Szabóné szerint azonban az iskola tanításra alkalmas állapotban volt. A tankerületi vezető később nem jelent meg azon a fórumon, amelyet a szülők felháborodása miatt hívtak össze.

A tankerületi igazgatók, köztük Szabóné Forgács Gabriella dicstelen szerepéről ebben a cikkünkben fejtettük ki a véleményünket:

(Címlapképünkön: a dunakeszi gimnázium tiltakozó tanárai: Forrás: Facebook)

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.