Bilincsben vitték el a kutyapárt két társelnökét a katatörvény elleni tüntetésről

  • narancs.hu
  • 2022. július 14.

Belpol

Hajnalban még pár száz tüntető elfoglalta a Margit hidat.

Ahogy arról mi is beszámoltunk, kedden a Parlament előtt kezdtek tiltakozni a kata átalakítása ellen azok a demonstrálók, akik aztán 11 óra tájban elfoglalták a Margit hidat, majd kilenc órán át blokkolták azt, szerdán pedig délután 6-tók kezdődően tartottak tűntetést, amely egészen hajnalig húzódott. 

A szerdán eleinte a Kossuth téren gyülekező tömeg a felszólalások után először a Nyugati térhez vonult, majd az Oktogonhoz, később pedig a Fidesz a Lendvay utcai székházához, ahol már jelentős rendőri jelenlét várta a tüntetőket.

Az éjszaka folyamán a tömeg egy része a Karmelitához vonult, jelentős tömeg gyűlt össze a Dísz téren, a tüntetők főként fiatalokból álló magja pedig többszöri felszólításra sem volt hajlandó elvonulni. A 444.hu beszámolója azt írja, bár sokáig kérdéses volt, mi lesz a kimenetele a helyzetnek, de végül nem volt szükség beavatkozásra. A tömeg jelentős része negyed 1 körül távozott.

A tüntetésnek ekkor úgy tűnt, vége van, de közel 200 fő a Margit hídra vonult, hogy akadályozza a forgalmat, a rendőrok végül 1 óráig vértak, és körülbelül fél 2-re terelték le a tüntetőket a hídról. 

Voltak, akik ugyanebben az időszakban az Erzsébet hídra vonultak, itt a rendőrök  a Kutyapárt két társelnökével szemben intézkedtek: Kovács Gergelyt és Döme Zsuzsannát bilincsben vitték el a helyszínről.

A police.hu beszámolója szerint az Erzsébet hídon néhányan a rendőrök többszöri felszólítása ellenére újra visszamentek az úttestre. Két embert szabálysértés tovább folytatása miatt állítottak elő. Szintén a police.hu írta, hogy a Margit hídon többen nem voltak hajlandóak felmenni a járdára, ezért a rendőrök többszöri felszólítást követően három emberrel szemben testi kényszert, majd kényszerítőeszközt alkalmaztak. 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.