Már több mint 30 ezren írták alá a „kulturális élet szétverése" elleni petíciót

  • narancs.hu
  • 2019. december 8.

Belpol

A tüntetést áthelyezték a várható nagy létszám miatt.

"Az oktatás és a tudományos élet után a kormány a szabad kultúrára tör. A központosítás hulláma most elérte a színházat és a kultúra minden egyéb területét. A forrásokhoz való hozzáférést végleg politikai elköteleződéshez kötnék. Mondjon nemet a szabad kulturális élet szétverésére! A kultúra nem a politikusoké, hanem a miénk, embereké! Nem adjuk, mert a kultúra közös, nemzeti alap!" — áll a Független Előadóművészeti Szövetség online petíciójában, amit vasárnap délutánra már bő 30 ezren írtak alá.

Mindenközben a várható nagy létszám miatt a törvénycsomag elleni hétfői tiltakozás helyszínét a szervezők a Városházától ettették a Madách térre.

Az új kulturális törvény ellen a hétvégén több színházban is a színészek és nézők közös szelfivel fejezték ki tiltakozásukat.

Neves színészek és rendezők, többek között Pintér Béla és Pogány Judit videóban buzdítanak tiltakozásra.

A törvénytervezetből kiszivárgott részek szerint a kormány a színházigazgató-kinevezések során vétójogot adna a terület miniszterének, átszervezné a Nemzeti Kulturális Alapot, és központosítaná a kultúrafinanszírozás rendszerét.

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.