Márki-Zay újabb véleménye: „A számok alapján nem nekem kell visszalépni”

  • narancs.hu
  • 2021. október 6.

Belpol

Ma még tárgyalnak Karácsonnyal, holnapra dönteniük kell.

„Ezen számok alapján nem nekem kell visszalépni, de ezt közösen kell megbeszélni” – mondta az ATV Startban Márki-Zay Péter, a Mindenki Magyarországa Mozgalom miniszterelnök-jelöltje annak kapcsán, hogy a Medián friss mérése szerint 33 százalékon áll, szemben Karácsony Gergely 24 százalékával.

Ahogy arról mi is beszámoltunk, a Medián legfrissebb felmérése szerint Dobrev Klára 37, Márki-Zay Péter 33, Karácsony Gergely pedig 24 százalékon áll.

Október elsején Márki-Zay Péter sajtótájékoztatón azt mondta, Karácsony Gergellyel abban állapodtak meg, hogy közös csapatban indulnak és így szeretnék meggyőzni a választópolgárokat: egyikük miniszterelnök-jelölt lenne, a másikuk pedig miniszterelnök-helyettes. Két napja még nem tudta eldönteni a két jelölt, hogy ki lépjen vissza a másik javára, majd azt találták ki, hogy együtt indulnak, azt kérve, hogy mindkettejük neve szerepeljen a szavazólapon, de ne egymás alatt, hanem mellett. Ebbe sem a többi párt, sem a civilek nem mentek bele.

Kedden este Márki-Zay azt mondta az ATV-ben, ha Karácsonyt nem sikerül meggyőznie arról, hogy lépjen vissza, megteszi ő.

Ehhez képest szerda reggel már arról beszélt a politikus, hogy a Medián mérése meghatározó, és annak mindannyiuk számára mérvadónak kell lennie. Lesz azonban saját mérésük is; az egyik cég, ami nekik mér, a Závecz lesz. Azt a kutatást és a már eddig megszületett méréseket is figyelembe kell venni, de ezek alapján úgy tűnik, hogy nem neki kell visszalépnie. Szerinte ugyanis a kutatások is azt mutatják, hogy a jelenlegi jelöltek közül ő a legesélyesebb Orbán Viktorral szemben. "Már most megindult a Fidesz eróziója, ha látnak egy hiteles, vidéken is sikeres jelöltet, akkor át fognak állni".

Mint elmondta, még ma is tárgyalnak Karácsonnyal, de holnapig el kell dönteniük, mi legyen. Márki-Zay nem tart attól, hogy erodálná a szavazatokat a Karácsony Gergellyel való meccselésük.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

A fejünkre nőttek

Az incel kifejezés (involuntary celibates, önkéntes cölibátus) má­ra köznevesült (lásd még: Karen, woke, simp); egyszerre szitokszó, internetes szleng és a férfiak egy csoportjának jelölése.

Visszatér

  • - turcsányi -

Johnny Cashnek van egy ilyen című száma, az 1994-es American Recordings című albumán. Nem is az övé, egy Nick Lowe nevű zenészé, aki egy ideig Cash rokona volt – az ő eredeti változatát használta például a pilot vége főcíméhez a Maffiózók (The Sopranos).

Tökéletes egyenlőség

Egy viking törzsfőnökről szóló animált tanmesével indul a film, aki népe minden tagjának (beleértve önmagát is) levágatta a bal kezét (szolidaritásból, mivel a fia bal keze odalett az ellenségtől menekülve), így akarván megőrizni az egységet.

A rossz dolog

Kínálta magát a trauma jelenkori uralmáról szóló kritikai panaszáradat Eva Victor debütfilmje kapcsán. A film több elemzője kiemelte, hogy a Bocs, kicsim erőssége éppen abban rejlik, hogy ellenáll e narratív toposznak.

Perkusszív vérvonal

A cimbalom története valódi sikersztori: az 1870-es években a cseh származású, Budapesten letelepedett hangszergyáros, Schunda Vencel József megalkotta kora népszerű kocsmai hangszerének tökéletesített változatát, a pedálcimbalmot, 1906-ban pedig már a tízezredik (!) példányt szállították ki a Magyar utcai manufaktúrából.

Suttogó szó-képek

  • Dékei Krisztina

A 2016-tól Berlinben élő, de idén hazaköltöző művész viszonylag korán, 2012-ben megtalálta egyéni kézjegyének alapelemét, a pixelt (talán a legismertebb ilyen műve a 2014-es Akadémiai pénisz), majd az ezen alapuló színezést: interaktív alkotásai csak akkor váltak láthatóvá, ha a közönség kiszínezte a tényleges pixeleket.

Fejszék és haszonnövények

  • Molnár T. Eszter

A táncos székekből összetolt emelvényen lépked. A székek mozognak, csúsznak, dőlnek, billennek, a táncos óvatos, de hiába, végül így is legördül.

Madártávlat

Ép és értelmi fogyatékkal élő színészek játszanak együtt a MáSzínház inkluzív előadásai­ban, a repertoárjukon ezek mellett színházi nevelési előadások és hagyományos színházi produkciók is szerepelnek. A közös nevező mindegyik munkájukban a társadalmilag fontos és érzékeny témák felvetése.

Ki a pancser?

  • Domány András

Budapestről üzent Tusk lengyel miniszterelnöknek a Kaczyn´ski-kormányok volt igazságügyi minisztere: nem kaptok el! Zbigniew Ziobrót 180 millió złoty, vagyis 17 milliárd forintnyi költségvetési pénz szabálytalan elköltése miatt keresik a lengyel hatóságok. Ki ez az ember, és hogyan taszította káoszba hazája igazságszolgáltatását?