Vitézy Dávid korábban arról beszélt az Indexnek, hogy a Budapesti Közművek (BKM) a hulladékkoncesszió bevételeiből vásárolja meg Rákosrendezőt. A MOHU (MOL Hulladékgazdálkodási Zr.) viszont azt írta a lapnak, hogy Vitézy pontatlanul fogalmaz, és „a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros”.
A MOHU szerint a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője bizonyára nem ismer minden részletet a cég és a főváros szerződéseiről, ezért a tisztánlátás érdekében tájékoztatást ad erről – írja a Telex. A MOHU Budapest összesen 39 milliárd forintot fizetett a BKM-nek a MOHU Budapest 50 százalékáért és annak működtetéséért. De a BKM ebből 17 milliárd forintot csak a közös tulajdonú MOHU Budapest fejlesztésére költhet.
A cég azt írta, a szerződés részeként tavaly „mintegy 13 milliárd forintért vásárolt meg a MOHU Budapest a fővárostól egy részben EU-s forrásból megvalósuló hulladékválogatót és logisztikai telepet is”. És a vételárat az EU-s támogatással összefüggésben felhasználhatja a fővárosi önkormányzat. „Hogy Budapest milyen forrásokkal rendelkezik, az nem a MOHU dolga” – írta a cég.
Karácsony Gergely főpolgármester közben arról posztolt a Facebookon, hogy a kormány 320 milliárd forint értékben vállalt közlekedési beruházást, „ami nélkül a Rákosrendezőre tervezett Parkváros beruházást el se lehet kezdeni”. Karácsony szombati bejegyzésében azt írta, hogy
az adásvételi szerződés szerint a kormánynak és a fővárosnak fél éven belül meg kell állapodnia a fejlesztések részleteiről és pontos ütemezéséről”.
Ugyanakkor a főpolgármester szerint ezek a fejlesztések több mint tízszer annyiba kerülnek, mint a terület rendbetétele. Karácsony azt írta, a kormány azért erőlteti ezt a témát, mert ki akar hátrálni a közlekedési vállalásokból.
Gulyás Gergely még a csütörtöki kormányinfón jelentette be, hogy a kormány tudomásul vette a főváros cégének, a BKM-nek a Rákosrendezőre vonatkozó elővásárlási jogát. Később részletesen elmondta: ha a BKM teljesíti azokat a feltételeket, amelyeket az Eagle Hills a szerződés aláírásával vállalt, akkor megkaphatja a területet. Kérdésre válaszolva pedig azt is állította, hogy a szerződés mellékleteiben vállalt kötelezettségeit a kormány is köteles betartani, függetlenül a vevő kilététől.