Orbán Viktor: Amit most látunk Magyarországon, az felemelkedéstörténet

  • G. M.
  • 2019. február 10.

Belpol

Fekete lepel mögött, a Várkert Bazárban értékelte az évet Orbán, aki szerint "újra és újra győzni fogunk". És persze: Soros.

21. alkalommal értékelte az évet Orbán Viktor, ezúttal a Várkert Bazárban, fekete kordonok mögött, a tüntetőktől teljesen elzárva.

Orbánnak a kordon nem elég, óriási fekete lepellel is kizárja a külvilágot

A fekete mától nem csak a gyász szimbóluma. Orbán Viktor ma tartja évértékelő beszédét a Várkert Bazárban. A helyszínt nemcsak kordonnal kerítették körbe, hanem a kordonra vastag fekete leplet is feszítettek, hogy kívülről semmi ne látsszék. A fekete mától nem csak a gyász szimbóluma.

A Fidesz elnöke azzal kezdte a beszédét, hogy "soha rosszabb évet, mint amilyen a 2018-as volt": szerinte van okuk örömre, mert harmadszor is kétharmaddal nyertek, és a gazdaság is növekszik. Orbán azt mondta, hogy ezért Istennek és a dolgozó embereknek kell köszönetet mondani.

Szerinte ez felemelkedéstörténet

Orbán azt a kérdést tette fel, hogy az ország jelenlegi állapota értelmezhető-e felemelkedéstörténetként, majd rögtön visszamutogatott a 2002–2010 között kormányokra, és azt mondta, hogy ma azokkal az évekkel szemben nő a várható élettartam, csökken a munkanélküliség és az államadóság.

false

 

Fotó: M1

"Én ma az látom, hogy a magyarok terveznek, rendben tartják a portájukat, és iparkodnak, hogy legyen mit átadniuk a gyerekeiknek. Mi ez, ha nem felemelkedéstörténet?" – mondta Orbán. Szerinte az ország talpra állt, és készen áll arra, hogy "megvívja a küzdelmeket". Szerinte győzni fogunk, újra és újra győzni fogunk, bár az nem derült ki, pontosan hol fogunk győzni.

Orbán arról beszélt, hogy ő közösségükben mindenkinek helye van, és ő azon dolgozik, hogy mindenki megkapja, amire szüksége van. Szerinte "sikeres vállalkozóinkra" még vár egy nagy feladat: külföldi befektetésekről beszélt, ami arra szolgálna, hogy "hazahozzák azt, amit kivittek innen". Hogy ez pontosan mit jelent, arról nem beszélt.

Felszámolja a szegénységet

A szegénység is szóba került: Orbán szerint a nélkülözőkről rajtuk kívül mindenki lemondott, a baloldal nem vette őket emberszámba. De a miniszterelnök szerint ők vállalták a szegénység elleni harcot, de azokkal "nem voltak megértőek", akik "a gyerekeikből akartak megélni". Orbán azt mondta, ő már harminc éve sem hitte el, hogy a szegénységet nem lehet felszámolni, ezért most azt ígérte, hogy fel fogják számolni a magyarországi szegénységet.

Soros György nevére sem kellett sokat várni. Orbán szerint az ellenzék Soros György alá tartozik, most mégis beszélni kell róluk, mert az Országgyűlésben ők "randalíroztak, arcunkba nyomták a kamerájukat". Szerinte most megtörténik a "szélsőjobb és a szélsőbal násza".

false

 

Fotó: M1

A java még csak most jön

Orbán beszélt arról, hogy Magyarországon új típusú munkahelyek fognak létrejönni, de a fizikai munka nem fog eltűnni. Azt is mondta a miniszterelnök, hogy a legnagyobb eredményeink még hátravannak, "a java még csak most következik".

Orbán "nemzetek feletti világkormányról, és olyanokról is beszélt, akik "idegen kulturával árasztanák el országunkat". Szerinte ma újra ki kell állni a szabadságért, a kultúráért. "Ránk is férne már egy kis békesség" – mondta Orbán, majd gyorsan jelezte, hogy ilyenre felesleges számítani, mert az "internacionalisták" tele vannak tervekkel. Ezt némi brüsszelezés követte, majd ismét előjött Soros György neve.

Szerinte a "bevándorlóországokban" a muszlim népesség többségbe fog kerülni, és szerinte a hozzá hasonló korú emberek még látni fogják, ahogy Európa átalakul. Orbán azt mondta, "nekünk, közép-európaiaknak még megvan a saját jövőnk": ez szerinte a keresztény kultúra megvédése.

Egyre kevesebb gyerek

Orbán beszélt arról, hogy szerinte a bevándorlás nem jó válasz a népességfogyásra. Azt mondta, hogy ők nemzeti egységet hoztak létre a családpolitika terén, és a legnagyobb támogatást adják a családoknak egész Európában. Most pedig egy "hétpontos családvédelmi akciótervet hirdetett meg".

Ennek része, hogy

  • 10 millió forintos kedvezményes kölcsönt kapnak a fiatal nők,
  • bővítik az otthonteremtési kedvezmény (CSOK) hitelét, és mostantól használt lakásokat is lehet vásárolni.
  • A négygyerekes anyák pedig életük végéig mentesülnek a személyi jövedelemadó fizetése alól.
  • Bevezetik a nagyszülői gyed-et, azaz a jövőben a nagyszülők maradhatnak otthon a gyerekekkel.

Orbán azt mondta, hogy megújítják a középiskolai nyelvoktatást, és külföldi nyelvi tanfolyamokat indítanak a középiskolások számára.

A beszéd végén a miniszterelnök azt mondta, hogy "véget ért a száz év magány korszaka", és szerencsésen állnak a csillagok.

Figyelmébe ajánljuk

„Nem attól lesz valaki fényművész, hogy egy épületre vetít”

Kilencedik alkalommal rendezték meg Pécsett a Zsolnay Fényfesztivált július elején. A város 28 pontján hazai és külföldi alkotók mutatták be helyszínspecifikus munkáikat, amiket négy nap alatt több mint százezer ember látott. Szervezőkkel és művészekkel beszélgettünk az esemény hazai és nemzetközi jelnetőségéről, az utóbbi években egyre népszerűbbé váló fényművészetről, valamint a mesterséges intelligencia e területen történő hasznosításának lehetőségeiről.

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.