Plakátokkal bélyegzik meg a Meseország mindenkié című könyvet áruló boltokat

  • narancs.hu
  • 2020. október 6.

Belpol

Sötét időket idéző módszer.

Egy közösségi oldalakon terjedő fénykép szerint a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) logójával ellátott plakátot helyeztek ki egy könyvesboltra, amelyben kapható a Labrisz Leszbikus Egyesület kiadásában megjelent Meseország mindenkié című mesekönyv.

A plakáton olvasható szöveg szerint a boltban "gyermekekre veszélyes homoszexuális propagandakiadványt forgalmaznak".

HVIM plakát

HVIM plakát

Fotó: tumblr

 

Mint ismert, ez az a kötet, amelyet Dúró Dóra, a Mi Hazánk politikusa másfél hete egy iratmegsemmisítővel ledarált, mondván a pártja nem tűri, hogy gyermekeket "homoszexuális propagandának" tegyék ki.

A kötetben ismert mesék átiratai szerepelnek, de hősei olyan szereplők, akik a mai magyar társadalmi normák szempontjából marginalizált helyzetben vannak: így került az antológiába meleg Hamupipőke, háromfülű nyúl, sárkányölő pincérlány, roma Pöttöm Panna, mélyszegénységből, vagy bántalmazó családból érkező és örökbefogadott gyerekhősök, illetve más, a normától eltérő szereplők.

Bár a könyv Dúró akciója után legalább egy webáruházban a sikerlisták élére ugrott, a HVIM a hétvégén egy tüntetést is szervezett miatta - vasárnap délelőtt a Labrisz és a Nem tehetsz róla, tehetsz ellene csoport egy felolvasást tartott volna a könyvből gyerekeknek az Átriumban, a HVIM azonban tüntetést szervezett a bejárat elé. A rendezvényt így végül közönség nélkül tartották meg, online lehetett csak követni.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."