Letartóztatták Zákányszék vállalkozó alpolgármesterét

„Stabil ember volt eddig”

Belpol

Zöldségbolthálózatot, bioélelmiszer-forgalmazó céget, smoo­thie-üzemet, cukrászmanufaktúrát alapított, iskolakerteket támogatott, és akinek csak tudott, segített a zákányszéki Kazi Péter. Az ügyészség szerint 2018 óta csalt. Letartóztatták. A falubeliek továbbra is inkább a szívüknek hisznek.

„Hiszel abban, amit csinálsz. Sokat gondolkodtam ezen, mert édesapám, Kazi Imre például más beállítottságú volt. Amikor a sikeres Fényes vendéglőt csinálta a faluban, hívták Szeged legjobb helyeire szakácsnak, de nem ment, amit gyerekként sose értettem. Régóta bennem van, hogy valami maradandót szeretnék alkotni, amire a fiaim is büszkék lehetnek” – nyilatkozta a Délmagyarországnak Kazi Péter, a zákányszéki Zabosfa KerTÉSZ Kft. alapítója, ügyvezetője abból az alkalomból, hogy idén májusban tízéves lett a cége.

A kft. Zákányszék régi nevét viseli (a legenda szerint egy ott álló öreg fa odvában mindig kikelt és zöldellt néhány szem zab). A Zabosfa helyi termelői csoportok zöldségeit, gyümölcseit forgalmazta. Kezdetben Kazi Péter csomagolt, fuvarozott, takarított, aztán bővült a vállalkozás, biotermékekkel foglalkoztak, zöldségboltokat nyitottak megyeszerte, nagyáruházaknak értékesítettek. Tavaly 576 kamionnyi bioélelmiszert szállítottak, a többi közt Franciaországba, Ukrajnába, Szerbiába, Németországba. Cukrászmanufaktúrát alapítottak, bio­smoothie-t gyártottak, országos iskolakert-pályázatot írtak ki, helyi recepteket bemutató videócsatornát működtettek. Június közepén a Magyar Vöröskereszttel közös akcióban támogatták az ukrajnai háború károsultjait.

Zöldség és csomagolás

Az eredményekről szóló interjút a Délmagyarország Szegeden a Dugonics téren, az egyetem épületének szomszédságában lévő Zabosfai Zöldséges és Kávézó teraszán készítette el Kazi Péterrel. A cikk június 27-én, hétfőn jelent meg a Délmagyar.hu-n.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Neked ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.