Veszteséges Mészáros-cég tulajdonolja a luxusjachtot, amin lefotózták Várkonyiékat

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 10.

Belpol

Nem tiszta, hogy miből fizetik az évi tetemes üzemeltetési költséget. 

A 27 milliárd forintot érő, Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó jacht egy olyan pénzügyi céghez került, amely komoly veszteséget termelt tavaly, így a hajó fenntartási költségeit sem tudja állni – írja a Népszava

Máltai cégadatok szerint az Euroleasing Zrt. tulajdonolja a Rose d’Or jachtot, melynek fedélezetén fotózta le a 444.hu munkatársa Mészáros Lőrinet és Várkonyi Andreaát. A társaság a kormányközeli vállalkozóhoz köthető Magyar Bankholding lízingcége, ugyanakkor a pénzintézetben a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt.-n keresztül az állami is rendelkezik részesedéssel. 

A napilap csütörtöki cikkében arról ír, hogy az Euroleasing Zrt. tavaly 18 milliárdos bevétel mellett 1,6 milliárdos veszteséget könyvelt el. Miközben a pazar adottságokkal rendelkező jacht (62 méter, 12 kabin, 14 fős legénység) üzemeltetési költsége úgy évi 2,4 milliárd forint. 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.