Terrorcselekménnyel fenyegetett a 15 éves kamasz, letartóztatták

  • narancs.hu
  • 2025. február 3.

Bűn

Az FBI hívta fel a rendőrség figyelmét, hogy valaki terrorakciókat tervez februárban.

„Halál a feketékre, a muszlimokra és a szivárványosokra” – írta közösségi oldalán ismerősének az a győri diák, akire a bíróság 30 napos letartóztatást szabott ki, és annak helyéül egy javítóintézetet jelölt ki.

A gyanúsítás szerint a fiú olyanokat írt magyarul és angolul az ismerősének, hogy „totális halál a feketékre, a muszlimokra és a szivárványosokra”, s hogy nézze majd a híradót. A fiú ugyanakkor tagadta a bűnösségét a kihallgatása során, fellebbezett a végzés ellen, így az nem végleges.

Az ORFK a 24.hu-val közölte: az FBI olyan információkat osztott meg a nyomozókkal, hogy egy felhasználó etnikai csoportok megölésével fenyegető posztot tett ki egy közösségi platformra, ebben az szerepelt, hogy nyilvános kivégzések lesznek februárban. A magyar nyomozók a Terrorelhárítási Központtal és az amerikai társszervvel szoros együttműködésben pár napon belül azonosították is az elkövetőt, egy 15 éves győri fiút. A lakásában tartott kutatások során elektronikai eszközöket mindössze foglaltak le.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Emlékfénybetörés

Reisz Gábor Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjének nyitójelenetében a főszereplő azon gondolkodik, vajon feltűnne-e bárkinek is, ha egyszer csak összeesne és meghalna. Budapest különböző helyszíneire vizionálja a szituációt: kiterül a Nemzeti Múzeum lépcsőjén, a Blahán, a villamoson, egy zebra közepén, az emberek pedig mennek tovább, mintha mi sem történt volna.

Bácsirománc

Mintha csak időgépben röppennénk vissza a 80-as, 90-es évekbe. Semleges, visszatérő díszletek, élesen bevilágított terek, minden epizód végén fontos leckéket tanuló, mégis ismerősen stagnáló figurák és élőben kacagó közönség.

Nők, tájban

Januško Klaudia (1998) csak tavaly végzett a Képzőművészeti Egyetem festőművész mesterszakán, mégis izmos bibliográfiával, számos egyéni kiállítással és külföldi ösztöndíjjal büszkélkedhet – köztük az éppen csak „csírázó” életmű és a mostani egyéni kiállítás szempontjából a legjelentősebbel, a 2024-es izlandival, ahol az „ökofeminizmus szempontjából vizsgálta a lokális éghajlatváltozás hatásának és az izlandi nők társadalmi helyzetének metszéspontjait”.

Mari a Covidban

A groteszkre vett darabban Kucsera Viktória (Kárpáti Barbara) magyar–történelem szakos tanár a Covid-járvány alatt a színjátszó csoportjával ír drámát a díva életéről.

Itt a norma

Vannak alapvető bizonyosságai a szuverén magyar életnek, az egyik ilyen például az, hogy az anya nő, az apa férfi. A másik meg az, hogy az asszony nem ember. A harmadik, hogy a medve nem játék.