étel, hordó

Shalimar – Buda

  • ételhordó
  • 2022. március 2.

Gasztro

25 éve Shalimar

„A Keleti Károly utca 4.-ben (Budapest II. kerület) évek óta kihasználatlanul áll egy vállalat dekorációs részlegének utcára nyíló pincehelyisége. Felesleges holmikat raktároznak benne. Mintegy két évvel ezelőtt híre ment, hogy a helyiséget borozóvá akarják átalakítani. (…) A tiltakozások és nyilatkozatok ellenére folyik a helyiség átépítése és már ki is tették a cégtáblát: Kékfrankos borozó. A tulajdonos ráadásul nem is valamelyik kereskedelmi vállalat, hanem a Kertészeti Egyetem Tangazdasága” – idézzük a Ludas Matyi 1978. november 23-án megjelent számában megjelent olvasói levelet, ami ékes bizonyítéka annak, hogy a híres vicclap nemcsak humoros írásoknak, de a lakossági panaszoknak is helyt adott. Persze ami a levél szerzőjét, G. Miklós kerületi lakost aggodalommal töltötte el, az másoknak a vegytiszta örömforrást jelentette.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)