Íme, Banksy válasza az amerikai tüntetésekre

  • narancs.hu
  • 2020. június 7.

Képzőművészet

A graffitiművész is úgy érezte, meg kell szólalnia.

Banksy, a rejtőzködő graffitiművész az Instagramra feltöltött képpel reagált az amerikai zavargásokra és az afroamerikai George Floyd halálára.

A szombaton közzétett képén egy halottra emlékező virágokat és mécseseket látunk, valamit egy portrét, amelyen egy elnagyolt, sziluettszerű alak látszik. A portré mellett égő gyertya lángja azonban belekap az amerikai zászlóba.

Banksy

Banksy

Fotó: Instagram/Banksy

 

Banksy a képhez azt írta, elsőre azt gondolta, most be kell fognia és meghallgatnia, amit a feketék mondanak erről a dologról, azonban ez az ő problémája is.

"A színes bőrű embereket cserben hagyta a rendszer. A fehér emberek rendszere. Mint amikor egy csőtörés miatt elázik az alsó lakás. Ez a hibás rendszer nyomorúságossá teszi az életüket, de nem az ő dolguk kijavítani. Nem is tudják – mert senki nem engedi be őket az emeleti lakásba. Ez egy fehér probléma. És ha a fehérek nem szerelik meg, akkor valaki fel fog jönni és berúgja az ajtót" – írta.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.