A Békés megyei közgyűlés fideszes alelnöke, Szegedi Balázs tavaly februárban az akkor éppen célegyenesbe ért országgyűlési választási kampányában posztolta a Vadhajtások egyik bejegyzését. A Fidesz-kormányhoz közel álló propagandaoldal a Fidelitasra hivatkozva azt írta, hogy Stummer János, a Jobbik országgyűlési képviselője és a Békéscsaba központú Békés 1. számú választókerület akkori összellenzéki képviselőjelöltje feleslegesen bérel irodákat országszerte adófizetői pénzből, és ezek együttes összege egy év alatt elérheti a 20 millió forintot. Stummer végül vesztett, és a Vadhajtások posztjában állítottak sem nyertek bizonyítást.
Az eset azért volt figyelemre méltó, mert – mint a Narancs.hu még 2022 februárjában kiderítette – olyan kormánypárti politikus bírált egy ellenzéki jelöltet, aki nem feddhetetlen. Az ügy lényege, hogy 2018. június 21-én vált jogerőssé annak a Paprikakert TÉSZ Kft. nevű cégnek a megszüntetése, amely kulcsszerepet játszik a Simonka és társai ellen a Fővárosi Törvényszéken folyó, bűnszervezetben, különösen nagy értékre elkövetett költségvetési csalás miatti jelenleg is folyó perben. 2018 nyarát követően dőltek be azok a gazdasági társaságok, amelyekben a Paprikakert TÉSZ Kft. tulajdonrésszel rendelkezett, közülük is elsőként a Dél-Békési Turisztikai Szolgáltató Szociális Szövetkezet, amelynek vezető tisztségviselője Szegedi Balázs volt.
A szövetkezettel szemben törvényességi felügyeleti eljárás indult, 2018. július 30-án megszűntnek nyilvánították. Megindult a kényszertörlési eljárás. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kétmilliós követelést jelentett be, ennek jogosságát a szövetkezet vezetője nem vitatta. Az eljárás több mint három évig húzódott, végül 2021. december 28-án fejeződött be.
A cég ügyvezetőjét, Szegedi Balázst a bíróság három évre, 2024. december 28-ig eltiltotta a cégvezetéstől, méghozzá azért, mert a fideszes politikus kétmillió forinttal rövidítette meg a költségvetést.
Akkori cikkünk megjelenése után Herczeg Tamás telefonon kereste meg cikkírónkat és megköszönte, hogy portálunk minderre felhívta a figyelmét. Egyben jelezte, a történtekre tekintettel kitette választási stábjából Szegedit. Mindezek ellenére Szegedi Balázst most békéscsabai Fidesz-elnöknek választották meg.
„A Fidesz békéscsabai közössége nagyarányban meghozott egy legitim döntést, a lelkiismerete tiszta, Ön pedig azt ír, amit akar” – így reagált most Herczeg Tamás országgyűlési képviselő a Narancs.hu-nak arra a felvetésére: mennyire szerencsés a békéscsabai szervezet élére a költségvetés milliós megkurtítása miatt a cégvezetéstől jelenleg is eltiltott politikust választani.
Herczeg, aki második ciklus óta parlamenti képviselője Békéscsabának és környékének, egyben a választókerület elnöke, értetlenségét fejezte ki, majd némiképp indulatosan és gúnyosan azt mondta, hogy ők „most nem cégvezetőt, hanem a békési megyeszékhely fideszes elnökét választották meg.” Ezt követően merő kekeckedésnek nevezte felvetésünket, miközben csupán arra emlékeztettük, hogy az új Fidesz-elnök előélete nem feltétlenül patyolattiszta, s az ellene meghozott bírósági határozat jelenleg is érvényben van.
Szegedi Balázs korábban Simonka György közeli munkatársa volt, és korábban 2016-ban szervezett kommentálással is igyekezett kiállni mellette. Miután kiderült, hogy a Szegedi által először még "aljas rágalmaknak" nevezett vádak igazak, és egy vádirathoz és egy büntetőperhez vezettek, Szegedi rugalmasan elszakadt Dél-Békés egykor nagyhatalmú kormánypárti országgyűlési képviselőjétől és később Békéscsabán, Herczeg Tamás csapatában tűnt fel. Most, ilyen előzmények után választották a múlt pénteken az 55 ezres viharsarki főváros Fidesz szervezetének élére.
„Miért érdekes ez?”
Herczeg Tamás békéscsabai fideszes országgyűlési képviselőt tavaly májusban azzal az információval szembesítettük, hogy őrizetbe vétele és letartóztatása előtt belépett a Fidesz békéscsabai szervezetébe a Magyar Pünkösdi Egyház (MPE) békéscsabai központú, Közösségi Misszió intézményének két ügyvezetője. A két vezetőt különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás bűntette, különösen jelentős értékre, bűnszervezetben elkövetett pénzmosás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétségével gyanúsítják, ahol a kárérték eléri a 8 milliárd forintot. Herczeg felvetésünkre azt kérdezte, hogy „miért érdekes ez?”, majd további kérdéseinkre elismerte, hogy az azóta is rács mögött lévő dr. V. György és dr. V. Károly belépett a kormánypárt békési megyeszékhelyének szervezetébe. Ehhez hozzátette, hogy a jogerős ítélet megszületéséig mindenkit megillet az ártatlanság vélelme.