Kétszázezer forintot kínáltak a sümegi ellenzéki lap terjesztőjének, hogy átadja a példányokat

Kis-Magyarország

Új és eddig nem tapasztalt formában folytatódott a politikai harc a Veszprém megyei kisvárosban.

A helyi fideszes ügyeket rendszeresen feltáró és megíró ellenzéki lap, a Sümegi Szó terjesztőjének kétszázezer forintot kínáltak, ha átadja a nála lévő majd’ kétezer lapot. A nem mindennapi esetről Facebook-oldalán számolt be Kovács Mihály, a sümegi ellenzék vezetője péntek este. Mint írta, az újságot lelkiismeretesen terjesztő segítőjüket csütörtökön egy számára ismeretlen ember megállította és udvariasan üzletet ajánlott neki. Ez pedig úgy szólt: ha az egyszemélyes lapterjesztő átadja neki a nála lévő 1900 darab helyi ellenzéki lapot, akkor 200 ezer forintot fizet neki zsebbe. A teljes képhez hozzátartozik, hogy ekkorra a lapterjesztő 300 lapot már bedobott a sümegi postaládákba.

A Kovács által Sándornak nevezett segítő, aki egyben a helyi ellenzékiek barátja, nem fogadta el ezt a furcsa ajánlatot, és tovább folytatta az újság terjesztését. Ám a történtekről beszámolt Kovács Mihálynak, akinek személyleírást adott ismeretlen férfiről, illetve megjegyezte kocsija rendszámát is. Ezek alapján a sümegi ellenzék vezetője tudni véli, kiről lehet szó.

„A rendőrség eljárást nem indít, ugyanis fenyegetés nem, csupán egy »üzleti ajánlat« történt! Nos… mindig tudtuk, hogy sok-sok értékes információ van az újságban, ezért is olvassák nagyon sokan! Most valaki komoly pénzt is adna érte… Persze az illető és aki őt küldhette a pénzzel, inkább abban érdekelt, hogy a mostani szám ne kerüljön ki Önökhöz, sümegi olvasókhoz, de hála a kézbesítőnknek, hamarosan minden háztartásban elérhető lesz” – írta a közösségi oldalán Kovács Mihály.

A helyiek szerint a friss lapszám ötödik oldalán található cikk zavarhatja most leginkább a sümegi fideszes köröket. Ebben ugyanis arról van szó, hogy

természetkárosítás miatt a Tapolcai Járási Ügyészség vádat emelt három ember, köztük a város egyik Fidesz-KDNP-s önkormányzati képviselője ellen.

Mint azt korábban a Narancs.hu megírta, a három férfi tavaly egy barnamedvének a fejjel együtt kipreparált bundáját adta-vette egymás között, majd próbálta az interneten keresztül értékesíteni. A fideszes képviselő az a Remete József, aki alig másfél évvel ezelőtt arról híresült el, hogy a legnagyobb közösségi oldalon minősíthetetlen és nyomdafestéket nem tűrő módon szidalmazta Jakab Péter, a Jobbik elnökét. Remetének Sümegen a közétkeztetésben van fontos szerepe, több megbízást kapott a kormánypárti városvezetéstől.

Az elmúlt időszakban jó pár, Sümeget érintő ügyről tudósítottunk, amelyek közül nem egy bekerült az országos híradásokba. Botrány volt a fideszes polgármester élettársának hamis érettségi bizonyítványa miatt, ennek folyományaként Végh László polgármester lemondott a Sümegi Többcélú Kistérségi Társulás elnöki posztjáról, élettársa pedig távozott a járóbeteg-ellátó éléről, amit addig ő vezetett. A hamis érettségi miatt vizsgálatra szólított fel Navracsics Tibor, a Fidesz választókerületi elnöke.

Kedves Olvasónk!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap. Ezt a rovatát vidéki újságírók írják szűkebb környezetük országosan is fontos eseményeiről. Életbevágónak tartjuk, hogy Magyarország lakói értesüljenek olyan helyi történetekről és véleményekről, amelyeket a kormányhatalom eltitkolni igyekszik.

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

Nézzen be a magyarnarancs.hu-ra mindennap: itt ingyenesen megtalálja a nap legfontosabb híreit, és még sokkal többet! De a nyomtatott heti Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt. S ha tetszett, amit olvasott, kérjük, támogasson minket.

Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.