Videón, ahogy durván összeszólalkozott Jakab Péter és a zsadányi polgármester

Kis-Magyarország

Néhány nappal ezelőtt egy kis, viharsarki községben, Zsadányban járt Jakab Péter országgyűlési képviselő, akire kíváncsi volt a polgármester is. Aztán nem maradtak egymásnak adósai.

Országjárása közben a napokban Békésben, a sok hátránnyal küzdő, szegény és alig kétezer lakosú faluban, Zsadányban járt Jakab Péter parlamenti képviselő, a Jobbik volt elnöke, aki most Nép Pártján néven létrehozott saját pártját vezeti. A településen kis megszakítással lassan huszonöt éve Dudás Árpád független, de erősen a Fideszhez húzó politikus a polgármester, aki többek szerint félelemben és fenyegetésben tartja a kiszolgáltatott helyieket. Emellett, ahogy azt annak idején elsőként írtuk meg, „helytörténeti kutatásai” alapján az egykor rendőrként szolgáló Dudás azt „állapította meg”, hogy Attila hun fejedelem fővárosa egykor sehol másutt nem lehetett, mint Zsadányban.

Ezt a teljes honi történész- és régészszakma cáfolja, de ez nem zavarta Dudást abban, hogy uniós forrásból 120 millió forintért helyben felépítse „Attila király fapalotáját”. A történelmi hazugsággal felérő projektet ugyanakkor nem lehet látogatni, mint azt hónapokkal ezelőtt megírtuk.

A Zsadányba látogató Jakab az autójába épp beszállni készülő polgármesterrel kezdett vitázni a nyílt utcán, és számon kérte rajta azt, hogy miért nem lehet látogatni a „fapalotát”,  de azt is a fejéhez vágta, hogy egy ilyen szegény faluban ennyi pénzből ilyen idegenforgalmi fejlesztést valósított meg. 

A keresetlen kifejezésektől és a megemelt hangú vitából az sem hiányozhatott, hogy vajon igaz-e vagy sem az, amiről szintén lapunk számolt be, hogy a nyáron a helyi temető egy részét bekerítették, és ott birkák legeltek, valamint ott, a sírok között végezték el dolgukat is

Dudás Árpád azt mondta, be kell jelentkezni telefonon a fapalota látogatásához, bunkónak nevezte Jakabot, amiért az letegezte, és egy ponton Goebbelshez, a náci propagandaminiszterhez is hasonlította a politikust. 

A honi közbeszéd állapotáról közöl egy pillanatfelvételt ez az alig két perces videó.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.