Koncert

Záróra után

Pet Shop Boys

Kritika

Egy-egy zenekar vagy énekes megítélésébe könnyen belejátszhatnak a gyerekkori élmények, akár pozitív, akár negatív irányban. Nekem a Pet Shop Boyshoz fűződik életem első lemeze (Actually, 1987) és koncertje (Budapest Sportcsarnok, 1991), így még olyankor is megengedőbb voltam velük, amikor a józan ész nem ezt diktálta volna (például a Go West című Village People-feldolgozás vagy a latinos Bilingual album megítélésénél).

Tulajdonképpen már a legelején, vagyis a West End Girls című debütsláger megjelenésekor felfigyeltem Neil Tennant és Chris Lowe duójára, és a ’91-es BS-koncert után is szinte mindig megnéztem őket élőben, amikor csak lehetett, bár a második magyarországi bulijukról lemaradtam 2000 nyarán, mert pont ugyanabban az időpontban zajlott a foci-Eb döntője.

2004-ben egy zenekaros programmal érkezett a PSB a Szigetre és adott emlékezetes koncertet, a két évvel későbbi VOLT-os fellépés viszont csalódást keltő táncos musical volt. 2010-ben a Balaton Sound headlineri pozícióját is kipipálhatták egy korrekt műsorral, 2014-ben pedig végre ismét saját jogon léptek fel, ezúttal a Budapest Parkban – sokkal izgalmasabb produkciót kapott tőlük a közönség, mint az egy nappal korábban a VOLT-on haknizó Arctic Monkeystól. Tennant és Lowe 2018-ban még a szegedi SZIN-t is kipipálhatta a magyarországi fesztiválok közül, és mivel nekem az a koncert kimaradt, különösen kíváncsi voltam, hogy az ezúttal greatest hits szettel turnézó Pet Shop Boys mit gurít ismét a Budapest Parkban.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.