A Chippendale-sztori lehet a következő Tigrisvilág

  • narancs.hu
  • 2021. május 19.

Mikrofilm

Gonoszság, kapzsiság, bérgyilkosok -  igaz történeten alapul a vetkőző férfiak sztorija.

A karantén sújtotta, pandémiás múlt év egyik legnagyobb szenzációja volt a Netflix Tigrisvilág című dokumentum-krimisorozata (kritikánk). A Bundesliga-frizurás, tetovált, piercinges, tigriseket tartó meleg fegyvermániás, Joe Exotic egy pillanat alatt popkulturális szenzációvá vált, történetére pedig Hollywood is azonnal rávetette magát. Rövid idő alatt több filmadaptációt is bejelentettek, a legnagyobbat talán a Nicolas Cage főszereplésével készülő projekt keltette.

Nagyon úgy néz ki, megvan a következő igaz történeten alapuló bűnügyi sztori, ami egyszerre több filmest is megihletett: a Chippendale története. A kigyúrt, vetkőző férfiak showműsorának ötlete az indiai származású Somen „Steve” Banerjee-hez fűződik: a vállalkozó 1975-ben megvett egy Los Angelesben található, nem túl sikeres, Destiny II nevű bárt, amelyet négy évvel később Chippendales néven nyitott újra, immár egzotikus táncosnők helyett férfi táncosokkal. A vállalkozás óriási sikert aratott.

Banarjee hamarosan Amerika-szerte újabb klubokat alapított, az ötletére azonban mások is szemet vetettek – a konkurencia helyei közül hármat is porig égetett.

 

1987-ben ettől is tovább ment: bérgyilkossal akarta megöletni koreográfusát, Nick De Noiat, valamint két másik partnere ellen is gyilkosságot szervezett. Végül 1993-ban került rács mögé, ahol egy évvel később felakasztotta magát.  

Siker, szenvedélyek, kapzsiság, gyilkosság és vetkőző férfiak – minden adott egy szórakoztató és szaftos műsorhoz; a Magic Mike óta ráadásul tudjuk, hogy a kockahasak és szakadó nadrágok mögött megfelelő rendező kezében komoly drámai töltet is akad. Craig Gillespie az Én, Tonyával már bebizonyította, hogy remekül ért az emberi gyarlóság ironikus adaptációjához – ő az Oroszlán és a Gettómilliomos sztárjának, Dev Patelnek a főszereplésével készíti moziját Banarjee-ről. Készül azonban egy sorozat is a Chippendales sztorijáról, egyenesen a Hulura: ennek címe Immigrant, írója A pankrátort jegyző Robert Siegel, főszereplője pedig a Szilícium-völggyel és a Rögtönzött szerelemmel ismertté váló Kumail Nanjiani, aki a Marvel Örökkévalók című szuperhősfilmje kedvéért gyúrta ki magát, azóta pedig igazi férfiikonnak számít. A csavar a dologban, hogy az Immigrantot ugyanúgy Craig Gillespie tervezi rendezni, mint a Chippendales-mozifilmet.

Hogy teljes legyen a kép, egy Tigrisvilághoz hasonló bűnügyi dokusorozat is alakulóban van Banarjee-ról: ennek Curse of Chippendales a címe, és négy epizóddal a Discovery+-ra érkezik majd. Premieridőpontja még egyik projektnek sincs, így nyitott a verseny, melyik érkezik előbb és melyik szól majd nagyobbat.

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.

Crescendo úr

A Semiramis-nyitánnyal kezdődött koncert, és a babiloni királynőről szóló opera szimfonikus bombákkal megtűzdelt bevezetője rögtön megalapozta az este hangulatát. Szépen adta egymásnak a dallamokat a klarinét, a fuvola, a pikoló, a jellegzetes kürttéma is könnyed fesztelenségét domborította Rossini zenéjének, akit a maga korában Signore Crescendónak gúnyoltak nagy ívű zenekari hegymászásai okán. A Danubia Zenekarra a zárlatban is ilyen crescendo várt.