Az Előző életek és a Ripley sztárjával forgatja következő filmjét Horvát Lili

  • narancs.hu
  • 2024. augusztus 29.

Mikrofilm

A Jegyzeteim a Marsról a Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre rendezőjének angol nyelvű debütálása lesz.

Horvát Lili második játékfilmje, a Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre igazi sikersztori volt: 2020-as világpremierjét a Velencei Filmfesztivál egyik függetlenfilmes szekciójában tartották, itthon több mint 20 ezer néző látta a mozikban, a hazai és nemzetközi kritikusok is jól fogadták, a Rotten Tomatoes-on jelenleg is 88 százalékos, kiváló értékeléssel áll. 2021-ben Magyarország ezt a filmet nevezte az Oscarra – ugyan a jelöltek közé nem került be, de remek ajánlólevélnek számított a rendező számára, amit az is bizonyít, hogy következő projektjére máris igazi világsztárokat sikerült behúznia. (Interjúnk a rendezővel itt olvasható!

A Deadline szerint ugyanis Horvát első angol nyelvű filmjének főszerepeit Greta Lee és Andrew Scott alakítják majd. Előbbit a tavalyi, többszörös Oscar-jelölt Előző életek (kritikánk ide kattintva olvasható) című romantikus dráma révén ismerte meg a világ, amelyért a szakértők szerint tényleg csak egy hajszálon múlt, hogy ő maga nem kapott Oscar-jelölést. Kapott azonban már nominációt Emmy-re a The Morning Show mellékszereplőjeként, emellett pedig olyan sorozatokban tűnt fel, mint a Csajok, az Új csaj, a Wayward Pines, a Dr. Chance vagy a Végtelen matrjoska, de játszott a Pénzes cápa, a Lánytesók vagy a tavalyi Problemista című filmben, és gyakran szinkronizál is (Kivert kutyák, Pókember: A Pókverzumon át).

Hasonlóan felkapott névnek számít Andrew Scott is, akinek egyik első filmszerepe a Ryan közlegény megmentése egy névtelen katonája volt, az áttörést azonban a hatalmas sikerű Bolhafészek hozta meg számára, amelyben egy dögös papot alakított. Azóta játszott az 1917-ben, a Catherine, a Madárkában, és a tavalyi év egyik legünnepeltebb filmjében, a Mind idegenek vagyunkban (kritikánk itt olvasható), feltűnt a Fekete tükörben (amiért Emmy-re is jelölték), a Ripley című idei Netflixes sorozatban (erről szóló kritikánk itt érhető el) pedig már ő alakította a címszereplőt (ezért színészként és producerként is Emmy-re jelölték).

Horvát Lili új filmje, a Jegyzeteim a Marsról egy zseniális tudósról, Margot-ról (Lee) szól majd, akinek gondjai vannak a házasságával. Férjével, Sammel (Scott) és barátaival túrázni indul, amikor egyszer csak eltűnik, majd megmagyarázhatatlan módon megjelenik saját temetésén – ám szemmel láthatóan már teljesen más emberként. Sam azonban a csodás feltűnését második esélyként értékeli.

„A történet az emberi psziché labirintusáról szól, a szerelem állandóan változó arcairól. Hogyan kell egy házasságot újrakezdeni, újra felfedezni a másikat, ismét szerelembe esni – a sztori azt mutatja be, hogyan próbáljuk ezt a lehetetlen vágyunkat kimerítő módon megvalósítani” – fogalmazott a magyar rendező.

A filmet jövő tavasszal forgatják Budapesten és Bécsben,

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

„Rá­adásul gonosz hőseinek drukkol”

A több mint kétezer strófás Nibelung-ének a középkori német irodalom talán legjelentősebb műve. Hogyan lehet ma aktuális egy 800 éves irodalmi mű? Miért volt szükség egy új magyar változatra? Erről beszélgettünk Márton László író-műfordítóval öt évvel ezelőtt. Idézzük fel a cikket!

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”