Így próbálja lenyomni a Marvelt a rivális DC stúdió

  • narancs.hu
  • 2023. február 2.

Mikrofilm

2025-ben kezdődik az első fázis, többek között Supermannel, valamint Batman és Robinnal.

Példátlan módon egy aktív filmkészítő került egy nagy stúdió vezető pozíciójába – számoltunk be róla, amikor Peter Safran producerrel az oldalán James Gunn átvette a DC Films vezetését. A DC a Marvel legnagyobb riválisának számít, olyan jól ismert hősök tartoznak hozzá, mint Batman, Superman vagy épp Wonder Woman. Hiába hasítanak azonban képregények terén, a moziadaptációik eddig csak kullogtak a világot letaroló Marvel-filmek mögött. Ezen igyekeznek változtatni Gunn kinevezésével, aki épp a Marvelnél alapozta meg hírnevét A Galaxis őrzői első két részével, majd immár a DC-hez átnyargalva egy reboottal gatyába rázta a korábban megbukott The Suicide Squad – Az öngyilkos osztagot (igaz, a pénztáraknál ez a film is megbukott), majd annak egyik karakterére építve készítette el a tavalyi év egyik legszórakoztatóbb sorozatát, a Peacemaker – Békeharcost. A sors fura fintora, hogy habár Gunn már a DC vezetői székében ül, idén májusban még kijön a Marvelnek készített utolsó filmje, A galaxis őrzői vol. 3.

Gunn azt ígérte, hogy az alapoktól kezdve építi fel a DC moziuniverzumát, most pedig elő is állt mestertervével. Eszerint a Marvelhoz hasonlóan ő is fázisokban gondolkodik, az első, Gods and Monsters, azaz Istenek és Szörnyek című fejezete pedig 2025-2027 között pörög majd, és legalább öt új filmet tartalmaz. Ezek közé tartozik egy új Superman-film, egy Batmanra és Robinra koncentráló, The Brave and the Bold című mozi, egy mocsárlényről, egy Supergirl-ről szóló film, valamint egy mozi a The Authority nevű szuperhőscsapatról. Szintén a Marvel nyomdokain haladva ezzel párhuzamosan tévésorozatok is érkeznek majd: Waller címmel spinoffot kap a Peacemaker-sorozat (mely maga is spinoff), de érkezik a tévébe a Creature Commandos, a Booster Gold, a Paradise Lost és a Zöld lámpás is bemutatkozik a kisképernyőn.

A tervek szerint évente két mozi és két sorozat érkezik majd, utóbbi az HBO Max-ra (vagy épp ami átveszi annak helyét). „A stratégiánk szerint fogjuk a gyémántkaraktereinket – Batmant, Supermant, Wonder Womant – és a segítségükkel felépítjük azokat a figurákat, akiket az emberek még nem ismernek. Hasonló módon, mint ami A Galaxis őrzőivel történt” – nyilatkozta Gunn, hozzátéve: a The Authority című projektet például Superman segítségével keltik majd életre.

A DC-nek így is egy rakás filmje sorakozik az ide évben: márciusban érkezik a Shazam! Az istenek haragja; júniusban a The Flash; augusztusban a Blue Beetle; decemberben pedig az Aquaman és az Elveszett királyság. Mindezek a tervek szerint egyenesen az első fázisba vezetnek majd. Akad azonban pár olyan film és sorozat, amely ugyan a DC-hez tartozik, de nem része a Gunn-féle új DC-moziverzumnak. Ilyen Todd Phillips gigasikerű Jokerének folytatása, a Joker: Folie A Deux; Matt Reeve tavaly bemutatott Batmanjének folytatása, valamint annak spinoffja, a Pingvin-sorozat Colin Farrell főszereplésével. Mindezek viszont egyedül azért göröghetnek tovább különutasként, mert hatalmas sikert arattak, Gunnék pedig nem akarják megbolygatni őket. A jövőben viszont várhatóan minden DC karakter katonás rendben beáll majd az univerzumépítésbe, csak úgy, mint a Marvelnél.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódás és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.

Messziről jött zeneszerző

A Tigris és sárkány és a Hős filmzeneszerzője hat éve már járt is nálunk, mégis bemutatásra szorul a magyar koncertlátogatók előtt. A hatvanhat éves, kínai származású komponistáról hídemberként szokás beszélgetni, aki a hagyományos kínai klasszikus zenét tömegekhez vitte el a nyugati világban.

Az ajánlat

Napi rendszeres fellépéseinek sorában Magyar Péter a múlt pénteken a Klubrádióban járt, ahol Bolgár György műsorában mindenféle kijelentéseket tett Ukrajnáról, illetve az ukrajnai háborúról.

A hegyi ember

Amikor 2018 februárjában Márki-Zay Péter az addig bevehetetlennek hitt Hódmezővásárhelyen, az akkoriban igen befolyásos Lázár János városában az időközi polgármester-választáson magabiztosan legyőzte fideszes ellenfelét, reálisnak tűnt, hogy mindez megismételhető „nagyban” is a tavaszi országgyűlési választásokon.

„Pályáznék, csak nem tudom, kivel”

Miért meghatározó egy társadalom számára a migrációról szóló vita? Hogyan változott a meg Berlin multikulturális közege? Saját történetei megírásáról és megrendezéseiről beszélgettünk, budapesti, román és berlini színházi előadásokról, de filmtervei is szóba kerültek. Kivel lehet itt azokra pályázni?

Pusztítás földön, vízen, levegőben

A magyarországi üvegházhatású gázkibocsátás csaknem háromszorosa került a levegőbe az ukrajnai háború első másfél évében. Óriási mértékű a vízszennyeződés, állatfajok kerültek a kipusztulás szélére. Oroszország akár fél évszázadra való természeti kárt okozott 2023 közepéig-végéig.

Alkotmányos vágy

A magyar mezőgazdaság tizenkét éve felel meg az Alaptörvénybe foglalt GMO-mentességnek, takarmányozáshoz tavaly is importálni kellett genetikailag módosított szóját. A hagyományos szója vetésterülete húsz éve alig változik itthon, pedig a szakértő szerint lehetne versenyezni az ukrán gazdákkal.