Így próbálja lenyomni a Marvelt a rivális DC stúdió

  • narancs.hu
  • 2023. február 2.

Mikrofilm

2025-ben kezdődik az első fázis, többek között Supermannel, valamint Batman és Robinnal.

Példátlan módon egy aktív filmkészítő került egy nagy stúdió vezető pozíciójába – számoltunk be róla, amikor Peter Safran producerrel az oldalán James Gunn átvette a DC Films vezetését. A DC a Marvel legnagyobb riválisának számít, olyan jól ismert hősök tartoznak hozzá, mint Batman, Superman vagy épp Wonder Woman. Hiába hasítanak azonban képregények terén, a moziadaptációik eddig csak kullogtak a világot letaroló Marvel-filmek mögött. Ezen igyekeznek változtatni Gunn kinevezésével, aki épp a Marvelnél alapozta meg hírnevét A Galaxis őrzői első két részével, majd immár a DC-hez átnyargalva egy reboottal gatyába rázta a korábban megbukott The Suicide Squad – Az öngyilkos osztagot (igaz, a pénztáraknál ez a film is megbukott), majd annak egyik karakterére építve készítette el a tavalyi év egyik legszórakoztatóbb sorozatát, a Peacemaker – Békeharcost. A sors fura fintora, hogy habár Gunn már a DC vezetői székében ül, idén májusban még kijön a Marvelnek készített utolsó filmje, A galaxis őrzői vol. 3.

Gunn azt ígérte, hogy az alapoktól kezdve építi fel a DC moziuniverzumát, most pedig elő is állt mestertervével. Eszerint a Marvelhoz hasonlóan ő is fázisokban gondolkodik, az első, Gods and Monsters, azaz Istenek és Szörnyek című fejezete pedig 2025-2027 között pörög majd, és legalább öt új filmet tartalmaz. Ezek közé tartozik egy új Superman-film, egy Batmanra és Robinra koncentráló, The Brave and the Bold című mozi, egy mocsárlényről, egy Supergirl-ről szóló film, valamint egy mozi a The Authority nevű szuperhőscsapatról. Szintén a Marvel nyomdokain haladva ezzel párhuzamosan tévésorozatok is érkeznek majd: Waller címmel spinoffot kap a Peacemaker-sorozat (mely maga is spinoff), de érkezik a tévébe a Creature Commandos, a Booster Gold, a Paradise Lost és a Zöld lámpás is bemutatkozik a kisképernyőn.

A tervek szerint évente két mozi és két sorozat érkezik majd, utóbbi az HBO Max-ra (vagy épp ami átveszi annak helyét). „A stratégiánk szerint fogjuk a gyémántkaraktereinket – Batmant, Supermant, Wonder Womant – és a segítségükkel felépítjük azokat a figurákat, akiket az emberek még nem ismernek. Hasonló módon, mint ami A Galaxis őrzőivel történt” – nyilatkozta Gunn, hozzátéve: a The Authority című projektet például Superman segítségével keltik majd életre.

A DC-nek így is egy rakás filmje sorakozik az ide évben: márciusban érkezik a Shazam! Az istenek haragja; júniusban a The Flash; augusztusban a Blue Beetle; decemberben pedig az Aquaman és az Elveszett királyság. Mindezek a tervek szerint egyenesen az első fázisba vezetnek majd. Akad azonban pár olyan film és sorozat, amely ugyan a DC-hez tartozik, de nem része a Gunn-féle új DC-moziverzumnak. Ilyen Todd Phillips gigasikerű Jokerének folytatása, a Joker: Folie A Deux; Matt Reeve tavaly bemutatott Batmanjének folytatása, valamint annak spinoffja, a Pingvin-sorozat Colin Farrell főszereplésével. Mindezek viszont egyedül azért göröghetnek tovább különutasként, mert hatalmas sikert arattak, Gunnék pedig nem akarják megbolygatni őket. A jövőben viszont várhatóan minden DC karakter katonás rendben beáll majd az univerzumépítésbe, csak úgy, mint a Marvelnél.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”