Itt az első előzetese a filmnek, amelynek forgatásán Alec Baldwin véletlenül lelőtte az operatőrt

  • narancs.hu
  • 2025. március 28.

Mikrofilm

A Rustot a tengerentúlon május 2-án mutatják majd be.

2021. október 21-én történt az egész filmvilágot megrázó végzetes baleset: a Rust című western forgatása során a főszereplő Alec Baldwin (aki egyben a film egyik producere is) egy kellékfegyverrel az egyik próba során halálosan megsebezte Halyna Hutchins operatőrt. Az eset során Joel Souza rendező is megsérült. Az üggyel mi is több cikkben foglalkoztunk: a színész azt nyilatkozta, azt hitte, biztonságos a fegyver, amit kapott, később azonban kiderült, hogy napokkal a halálos lövés előtt kétszer is elsült már az eszköz, a rossz biztonsági körülmények miatt pedig két stábtag is felmondott. Az operatőr családja beperelte a színészt, míg Baldwin azokat a stábtagokat perelte be, akik biztosították és a kezébe adták a fegyvert. A nyomozás során azt állította, nem is húzta meg a ravaszt, az magától lépett működésbe. A tragédiához az vezethetett, hogy a kellékfegyvert éles lőszerrel töltötték meg – hasonló történt a több mint 30 éve bemutatott A holló című film forgatásakor is, amely során Brandon Lee vesztette életét.

Végül két évvel a Rust forgatásakor történt tragédia után, tavaly nyáron ejtette a bíróság a gondatlanságból elkövetett emberölés vádját és megszüntette az Alec Baldwin elleni büntetőeljárást. A kellékfegyverért felelős Hannah Gutierrez Reedet 18 hónap börtönre ítélték, jelenleg is büntetését tölti. Alec Baldwin a film múlt év végi, lengyelországi bemutatóján azt mondta: nem látta a kész filmet, de reméli, hogy vetíteni fogják és behozza majd az árát.  

A polgári jogi eljárás végén Hutchins özvegye, Matt Hutchins megegyezett Baldwinnal és a rendezővel, hogy a tragédia ellenére befejezik a filmet, a színész pedig executive produceri kreditet kap. A film bevétele az operatőr gyerekének létrehozott alapba kerül majd. Hutchins munkáját Bianca Cline operatőr fejezte be a forgatáson.

A Rust 1880-ban játszódik Kansasben. Egy Lucas McCalister nevű árváról szól, aki véletlenül megöl egy farmert, amiért kötél általi halálra ítélik. A tőle elhidegült nagyapja azonban összefog egy bűnözővel (őt alakítja Baldwin), együtt megszöktetik a fiút és megpróbálják Mexikóba juttatni. Azonban többen a nyomukban vannak.

A filmet a tengerentúlon május 2-án mutatják majd be, magyar bemutatóról egyelőre nincs hír.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.