Miközben a tévék netflixesednek, a Netflix tévésedni próbál
teve_top_story_lead.jpg

Miközben a tévék netflixesednek, a Netflix tévésedni próbál

  • narancs.hu
  • 2020. november 13.

Mikrofilm

Valószínűleg mind ismerjük a helyzetet: annyi néznivaló van, hogy nem tudunk választani. Ezt oldaná fel az új funkció.

A streamingé a jövő – a mára axiómává vált állítást a Netflix képviselte először, gigasikerét látva pedig lassan egész Hollywood beállt mögé; a koronavírus azonban azok számára is bebizonyította a tétel igazságát, akik eddig nem hittek benne, hogy egy algoritmus mondja majd meg, mit nézzünk, mi pedig a legnagyobb kasszasikereket is egyből a tévénkre varázsolhatjuk.

Mára ott tartunk, hogy szinte minden jelentős tévé és stúdió saját, a Netflix mintájára készült streamingplatformmal rendelkezik, vagy épp nagy erőkkel dolgozik az elindításán. Mit csinál erre a piacvezető, aki a pandémia alatt csak még tovább erősítette pozícióját?

A hagyományos tévéadók mintájára felépülő szolgáltatást tesztel.

Országos toplista ide, premiereket a szánkba toló menürendszer oda, az elképesztő tartalombőség könnyen megbéníthatja az embert: a platformon ugyanis egyszerűen annyi néznivaló van, hogy sokszor nem könnyű eldönteni, melyiknél is kattintsunk a Play gombra. Minden bizonyára a mindent (de tényleg MINDENT) mérő szolgáltató is érzékelte, mennyi időt pazarolunk is el valódi filmnézés nélkül, a menüben kószálva, ezért egy lineáris műsorszóró szolgáltatás elindítását tervezik.

A szolgáltatás neve Direct, és nagyjából úgy épül fel, mint egy hagyományos tévéadó: előre bejelentett időpontban sugároz majd műsorokat. A projektet Franciaországban tesztelik az előfizetők között, november 5-től kisebb, majd decembertől szélesebb körben; egyelőre exkluzív címek nélkül – azaz az egyébként is elérhető sorozatokat és filmeket vetítik. A franciák többsége a Netflixet set-top boxokon keresztül fogja, a Direct ezeken még ott sem elérhető, kizárólag a böngészőn keresztül. A cég közleménye szerint azért Franciaországban próbálják ki ezt a funkciót, mert az országban még mindig erős a hagyományos tévék nézettsége. A karantén ideje azonban a világ többi részéhez hasonlóan itt is jelentősen emelkedett az előfizetőinek száma; jelenleg 9 millióan használják a Netflixet; nem csoda, hogy alaposan befektettek a helyi saját tartalom gyártásába.

Nem ez az első alkalom, hogy a platform azon dolgozik, könnyebbé tegye a felhasználók választását: korábban válogatott nemzetközi mintát tesztelték a Shuffle Play nevű opciót, amely lehetővé tette a véletlenszerűen kiválasztott tartalom lejátszását.

Figyelmébe ajánljuk

Praktikus és kényelmes megoldások otthonra – stílus és relaxáció egy helyen

Az otthonunk berendezése és kialakítása nem csupán esztétikai kérdés, hanem a mindennapi kényelem és funkcionalitás szempontjából is kiemelkedő jelentőségű. Akár egy új lakásba költözünk, akár a meglévő otthonunkat szeretnénk felújítani, a megfelelő elemek kiválasztása hosszú távon javíthatja életminőségünket. Ebben a cikkben két olyan praktikus megoldást mutatunk be, amelyek nemcsak hasznosak, de hozzájárulnak az otthon kényelmének és stílusának növeléséhez is: ezek az előtető és az elektromos masszázsfotel.

Váratlanul

Az ír szerző negyedik, sakkal erősen átitatott regényének szervező motívumai a szereplők éle­tébe érkező nem várt elemek.

A távolság

Az író-rendező-vágó nem lacafacázik: már az első jelenetben ott vonaglik egy tucat eszkortlány a sztriptízbár kanosabb (és pénzesebb) vendégeinek ölében, üvölt a zene, pukkan a pezsgő.

Hagytuk, hogy így legyen

  • - turcsányi -

Nagyon közel megyünk. Talán túl közel is. A komfortérzetünk szempontjából biztosan túl közel, bár a dokumentumfilm műfaja nem a komfortérzetünk karbantartására lett kitalálva, hanem azért, hogy felrázzon. Ez játékszabály, ám mégis kérdéses, hogy mennyiben kárhoztatható bárki is, aki nem rendel felrázást.

Egymás közt

Első ízben rendez olyan tárlatot a Ludwig Múzeum, amelyen kizárólag női alkotóknak a nőiség témáját feldolgozó munkái szerepelnek. A válogatás ezen első része a női szerepek és a nők megjelenítése körüli anomáliákra fókuszál a múzeum gyűjteményében őrzött műveken keresztül.

Semmi se drága

„Itt fekszünk, Vándor, vidd hírül a spártaiaknak: / Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza” – üzeni háromszáz idióta a lidérces múltból, csókol anyád, Szimónidész aláírással. Oh, persze, ezek csak a hülye görögök voltak, könnyű volt nekik hülyének lenni. Mi magyarok, már okultunk 1956 tapasztalatából, s sosem követnénk el efféle balgaságot.

Úgy lezáródott

Napok óta tartja izgalomban a magyar hazát az a kérdés, hogy október 9-én ki záratta le azt a kiskőrösi vasúti átkelőt, amelynél Szijjártó Péter külügyminiszter és Mészáros Lőrinc nagyberuházó & nagyvállalkozó & a szeretett vezető körüli mindenes megtekinthette a Budapest–Belgrád vasútvonal adott szakaszát és felavathatta az utolsó sínszál lerakását és összecsavarozását, vagy mit.

Sokan, mint az oroszok

Oroszország a hatalmas veszteségek dacára sem szenved emberhiányban az ukrán frontokon. Putyinék mostanra megtanulták, hogyan vegyék meg állampolgáraikat a családjuktól. A politikailag kockázatos mozgósítás elrendelésére semmi szükség – az üzlet működik. De hogyan?