Új Office-sorozat érkezik, aminek már vannak is szereplői

  • narancs.hu
  • 2024. április 25.

Mikrofilm

Egy ír és egy olasz színész csatlakozott a műsorhoz, amiről egyelőre nem sokat tudni.

Immár tizenegy éve, hogy a 2005-ben indult amerikai The Office véget ért, a sorozat azonban ennek ellenére is reneszánszát éli: a közösségi média még mindig tele van az ikonikus mémjeivel, a legjobb jelenetei TikTokon élik sokadik virágzásukat, a nézők pedig még mindig nem tudnak betelni vele: a nézettségi adatok szerint olyan egyéb klasszikusokkal együtt, mint a Jóbarátok, a Seinfeld vagy a Szívek szállodája, még mindig milliók kattannak rá.

A sorozat címét, amely egy papírvállalat irodájára utal, magyarul brutálisan félrefordították, A hivatalként jegyezték be. Az Office egyébként a Ricky Gervais-féle, 2001 és 2003 között a BBC-n futó angol eredeti remake-je.

Nem csoda tehát, ha újra és újra felvetődik a folytatás ötlete. 2019-ben, a Will & Grace újraéledésekor Greg Daniels alkotó még úgy nyilatkozott, nem szívesen tenne tönkre egy olyan tökéletesen sikerült sorozatot, mint A hivatal, és nem akar csalódottságot okozni a rajongóknak sem. Egy évvel később egy tévés fesztiválon a sorozatot eredetileg sugárzó NBC fejese már azt fejtegette, hogy amennyiben Daniels is úgy gondolná, ők vevők lennének egy újabb sorozatra. Hogy ez pontosan mi lett volna, azt rejtély övezte – leginkább azonban a manapság divatos revivalre, azaz felújításra gondolhattak, amiben az eredeti szereplőgárda is visszatérne; hiszen mit ér a sorozat Steve Carell, John Krasinski, Jenna Fischer vagy épp Rainn Wilson nélkül.

Daniels 2022-ben azonban tisztázta: nem felújításon, nem is remake-en, hanem egyfajta Office Tévés Univerzumon gondolkodik. „A hivatal-univerzum kiterjesztése lenne, mint ahogy A mandalóri tette azt a Star Warsszal. De nem tudom ez olyan dolog-e, amit az emberek valójában akarnak, nehéz ezt megmondani” – vallotta be. Valójában Daniels másik sikersorozata, a 2009-2015 között futó Városfejlesztési osztály is az Office egyfajta folytatása lett volna, melyben egy utóbbi főhőséhez, azaz Dunder Mifflinhez hasonló főnökfigurát helyeztek volna át az indianai Pawnee-ben található kormányzati hivatalhoz. Az ötlet azonban a fejlesztés során folyamatosan átalakult, az Amy Poehler fémjelezte sorozatból pedig valami teljesen más lett.

A sorozattal kapcsolatos találgatások tavaly aztán új fordulatot vettek: nem sokkal azután, hogy az írók megegyeztek a producerekkel és véget ért az emberemlékezet óta nem látott sztrájkjuk, ismét felröppent a hír, hogy folytatódik az Office. Pár nappal később maga Danielst oszlatta el a pletykákat, azt állítva, hogy mindez csak spekuláció.

Ha ennyi fordulat nem lett volna elég, itt egy újabb: nemcsak hogy valójában készül valamiféle új Office-sorozat, de már két szereplője is van: aláírt Domhall Gleeson, akit főleg az Időről időre főhőseként, valamint a Star Wars-franchise Hux Generálisaként ismerhetünk, a szélesebb közönség pedig a tavalyi A Fehér Lótusz-évadban figyelt fel rá. Gleeson ír, míg a másik leszerződött szereplő, Sabrina Impacciatore olasz, így az új sorozat máris színesebbnek tűnik, mint a szinte kizárólag amerikai színészeket felvonultató régi. Hogy pontosan miben is fognak szerepelni, revivalben, rebootban vagy spin-offban, azt egyelőre még nem tudni. Annyi tűnik biztosnak, hogy az új Office a korábbi sorozat világában játszódik majd. Nemrég azonban csatlakozott Danielshez az a Michael Koman, aki az elmúlt évek legeredetibb, kvázi realityműsorain, a Nathan for You-n és a John Wilson tanácsain is dolgozott íróként. Bemutatóidőpont azonban egyelőre nincs, ahogy hivatalosan egyetlen stúdió vagy csatorna sem szállt még be a produkcióba.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Emlékfénybetörés

Reisz Gábor Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjének nyitójelenetében a főszereplő azon gondolkodik, vajon feltűnne-e bárkinek is, ha egyszer csak összeesne és meghalna. Budapest különböző helyszíneire vizionálja a szituációt: kiterül a Nemzeti Múzeum lépcsőjén, a Blahán, a villamoson, egy zebra közepén, az emberek pedig mennek tovább, mintha mi sem történt volna.

Bácsirománc

Mintha csak időgépben röppennénk vissza a 80-as, 90-es évekbe. Semleges, visszatérő díszletek, élesen bevilágított terek, minden epizód végén fontos leckéket tanuló, mégis ismerősen stagnáló figurák és élőben kacagó közönség.

Nők, tájban

Januško Klaudia (1998) csak tavaly végzett a Képzőművészeti Egyetem festőművész mesterszakán, mégis izmos bibliográfiával, számos egyéni kiállítással és külföldi ösztöndíjjal büszkélkedhet – köztük az éppen csak „csírázó” életmű és a mostani egyéni kiállítás szempontjából a legjelentősebbel, a 2024-es izlandival, ahol az „ökofeminizmus szempontjából vizsgálta a lokális éghajlatváltozás hatásának és az izlandi nők társadalmi helyzetének metszéspontjait”.

Mari a Covidban

A groteszkre vett darabban Kucsera Viktória (Kárpáti Barbara) magyar–történelem szakos tanár a Covid-járvány alatt a színjátszó csoportjával ír drámát a díva életéről.

Vörösök, proletárok

Annak a fényében, hogy 1990 előtt a párt történetével kizárólag az erre a feladatra delegált MSZMP Párttörténeti Intézet foglalkozott, talán nem meglepő, hogy a kiváló történésznek, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára kutatójának most megjelent munkája az első nem „belülről” érkezett összefoglaló a kommunista eszme és gyakorlat sajátos magyarországi karrierjéről.

Itt a norma

Vannak alapvető bizonyosságai a szuverén magyar életnek, az egyik ilyen például az, hogy az anya nő, az apa férfi. A másik meg az, hogy az asszony nem ember. A harmadik, hogy a medve nem játék.

Járványkezelés 2.

Az Aphthovirus nemzetségbe tartozó FMDV vírus által terjesztett ragály, amely még március elején ütötte fel fejét egy kisbajcsi szarvasmarhatelepen, olyan országot talált telibe, amelyben nemcsak a beteg embernek, de a beteg állatnak sem könnyű a túlélés.

„Kiásni a dinoszauruszt”

Az Anya csak egy van című monodrámájáért Antistigma-díjat kapott, amelyet azoknak a művészeknek ítélnek oda, akik sokat tesznek azért, hogy egy-egy mentális problémát kevesebb előítélet övezzen. Ennek kapcsán a tabuk ledöntéséről, a problémák kimondásának fontosságáról és a színház erejéről beszélgettünk.

Apja lánya

Míg Jean-Marie Le Pent, a Nemzeti Front (NF) alapító atyját 1998-ban, nagyjából hasonló ügyben, mindössze egy évre tiltották el a közügyektől, lányát – igaz, egyelőre nem jogerősen, de azonnali hatállyal – rögtön ötre. Marine Le Pen hiába igyekszik középre pozicionálni pártját és önmagát, akárcsak apja, ő is törvénysértés és képmutatás között keresi a hatalomhoz vezető utat.

Gyávák legyünk vagy szabadok

Hivatalba lépése óta a Donald Trump-adminisztráció vámok sorát vezette be – hivatalosan az Egyesült Államok gazdasági és nemzetbiztonságának megerősítésére. Az efféle lépések sikere és megalapozottsága legalábbis kétséges.

Amerikai álom

Orbán Viktor nagy reményeket fűzött Donald Trump elnökségéhez, ám úgy tűnik, Trumpnak egyelőre elegendő annyi, hogy az EU-ban Magyarország tüske legyen a köröm alatt. Ezen a Danube Institute, a Mathias Corvinus Collegium, a CPAC Hungary kiterjedt, drága kapcsolati hálója sem változtat.