Olvasói levelek

"Nincs mindenféle hókuszpókusz"

Magyar Narancs, 2012. február 2.

  • 2012. március 9.

Olvasói levelek

Február 2-i számukban érdeklődéssel olvastam a CBA elnökének hitvallását. Érdekelne az elnök úr véleménye egyetlen napom tapasztalatairól.

Január 20-án az egyik multi áruház előterében ajánlották az utolsó, Magyarországon maradt, mosópor és más háztartási vegyszer gyártójának termékeit. Kérdésemre, miért nem a magyar üzletláncban hozzák forgalomba az utolsó mohikán termékeit, azt mondták, hogy jelentkezésükre olyan teljesíthetetlen anyagi feltételeket támasztottak, amelyek meghaladják lehetőségeiket, ezért örömmel élnek a multi cég felajánlásával és ott ajánlják a hazai fogyasztók figyelmébe termékeiket.

Még aznap betértem a magyar üzletlánc egyik fényes üzletébe, ahol a kitett tábla szerint 260 forintért fogadták el az ügyfelek euróját, bizonyítva, hogy a karvalytőke országaiból érkező turisták itt viszont kemény fogadtatásra találnak. Ugyanaznap az előbb idézett multinál 308 forintot számítottak az euróért.

Egyébként csak hasznunkra válhat, ha hazánk termékeit a világgal is megismertetik, de remélhetően a híressé vált, karikás ostoros csikóst ábrázoló fűszeres zacskót nem küldik leendő londoni üzleteikbe is Made in England felirattal. Annak idején az Élet és Irodalomban hozzátették, még jó, hogy nem rovásírással írták az angol szöveget.

Sajnos a magyar lánc működése távol áll attól az idealizált képtől, amit az elnök úr oly nagy meggyőződéssel hirdet. A balliberális bűnökkel szemben az ország érdekeit védő hazafi ars poeticája erősen emlékeztet politikai eszményképének gyakorlatára: keserű pirula nemzeti színű ostyában.

Kard Aladár

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.