Komoly érv Boda mellett (és Bátaapáti ellen), hogy ott nem támogatja a helyi lakosság (míg Bátaapátin igen) - tanulják már meg, hogy világunkat nem mindig a nyers akarat meg a puszta örömelv mozgatja. Szeretnénk leszakadni a téma demagóg, populista megközelítésérõl - szerintünk egyszerûen kizárt, hogy egy ilyen fontos kérdésben éppen az legyen a döntõ szempont, hogy a leendõ lerakó felett éppen Wekler szõlõi találhatók-e vagy sem, egyébként is, ki szeretné, ha éppen az õ sufnijába gányolnák azt a sok, nyilván rákkeltõ, radioaktív mocskot. Cseppet se zavarjon minket, hogy korábban számos hazai és nemzetközi tudományos mûhely a Bátaapáti melletti gránitrögöt találta legalkalmasabbnak a Pakson keletkezõ, úgynevezett kis és közepes radioaktivitású nukleáris hulladék elsuvasztására s az sem, hogy a magyar állam (bagatell) 13 milliárd forintot költött kutatásra és terep-elõkészítésre. Wekler mérlegel és dönt, majd javaslatot tesz a miniszterelnöknek: végül is nem kizárt, hogy álláspontja egybeesik majd (az általa egyébként korábban korrupcióval vádolt) szakértõk meg a naiv helyi lakosság vélekedésével. (Nem kizárt az ellenkezõje sem.) Habár lapzártánkig vélhetõen teljesülnek majd Wekler szolgálati autóval, asztallal és titkárnõvel kapcsolatos igényei, továbbá személyesen is megtekintette Bátaapátit meg a legendás gránitrögöt (jelentjük: megvolt, mindkettõt az elõre megadott helyen találta), mégis kínoz minket a kérdés: miért pont Wekler? Vajon miért éppen õt találta ideális megoldóembernek Gyurcsány Ferenc s fõként pártja, az SZDSZ? Senkit sem kell emlékez-tetni arra, miként röhögött vagy dühöngött - ízlése szerint - a fél ország az akkori viceházelnök zavaros (tudjuk, többnyire legális) szõlõtárgyú akcióin. Most mégis hagyják, hogy népünk arról találgasson, vajon van-e szoros sztochasztikus kapcsolat présház és gránitrög között. Miért jó, ha azt kell megtippelni: vajon Wekler még mindig összerázkódik-e, amikor a Paks, atom, hulladék szavakat hallja (mint néhány éve), esetleg revideálta álláspontját atomügyben, mi több, egyenesen megszerette a maghasadást, s otthoni körülmények között maga is szívesen csinálna ilyet. Avagy az lenne a személye mellett szóló érv, hogy neve rögvest felmerült a most privatizálandó (máris állítólagos állami megrendelések kedvezményezettjeként emlegetett) Mecsekérc kapcsán? Tudjuk, a látszat sokszor csal - viszont nevezett látszatból is megárt a sok. Elhisszük, hogy kellett valami sarzsit találni ennek a nyilván kedves, szorgalmas, ambiciózus és befolyásos pártembernek. De talán mégsem ezt, mégsem így.
Figyelmébe ajánljuk
A szépség ára – mennyit ér egy ajakfeltöltés?
A hialuron esztéta nem művészettel foglalkozik. Hialuronsavat fecskendez a páciensek ajkába, orrába, arcába, miközben ezt a tevékenységet csak szakorvos végezhetné. A hatóságokat egyelőre nem érdekli, hogy akár életek is tönkremehetnek azért, mert szép lányok még szebbek akarnak lenni.
„Nem attól lesz valaki fényművész, hogy egy épületre vetít”
Fogvatartottak reintegrációja: több tízezer elítélt csak ül a cellájában
Tizennyolc éve zajlanak olyan uniós programok, amelyek az elítéltek társadalomba való visszailleszkedését szolgálják. Miközben az államnak a feladatot magáévá kellett volna tennie, még a jó módszertanokat sem illesztették be a rendszerbe, a területen dolgozó civil szervezeteket pedig kizárták.
Célponttá vált a vadász, aki elejtett Lázár Jánosék társasága elől egy dámbikát
Szabó Lajost megbírságolták, bevonták a vadászjegyét, a fideszes helyi médiában pedig gyakorlatilag lejáratókampány indult ellene.
Fogyóban a gazdaság tartalékai – a vállalkozók is behúzzák a kéziféket
Korai öröm: nem állították le a Zagyva kotrását
A vízügyi igazgatóság az ivóvízellátás biztonságát említi, és állítja, úgy dolgoznak, hogy „a lehető legkisebb mértékben” avatkozzanak be a természetbe.
Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség
Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.
Újabb mérföldkő
- Harci Andor
Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?
Vándormozi
- - turcsányi -
John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.
Ugye felgyújtják a lovakat?
Kate Garretsont (Julianne Moore) több filmre elegendő teher nyomasztja.
Dobozok között
A színpadon szétszórt papírdobozok között áll Martos Hanga színésznő. Bemutatkozik, és elmondja, hogy ő a Mikó Csaba író-dramaturggal társíróként is jegyzett előadás rendezője.
Mi, angyalok
Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).