Ezért költünk ennyit a hadseregre: Németh Szilárd szerint „a Soros-szervezetek mindig ott sürögnek-forognak a migránsok körül”

  • narancs.hu
  • 2020. július 8.

Villámnarancs

Nem árt az óvatosság, de 778 milliárdból talán erre is futja.

Rekordösszegű költségvetésből gazdálkodhat jövőre a Magyar Honvédség, az ideinél 30 százalékkal több, azaz 778 milliárd forint áll majd rendelkezésre – mondta mai sajtótájékoztatóján Németh Szilárd. A rezsibiztosból lett honvédelmi államtitkár egyáltalán nem tartja túlzónak a több mint 150 milliárdos növekményt, mint mondta, „az ország biztonságának fenntartásában nélkülözhetetlen és kiemelkedő szerepe volt a honvédség képességeinek, a katonák elhivatottságának és felkészültségének”, hozzátéve, hogy „a 2021-es költségvetés biztosítja, hogy a honvédség el tudja látni a feladatait”.

Németh szerint megnövekedett költségeket a járványveszély mellett az indokolja, hogy

„rendkívüli módon megélénkült az embercsempészek tevékenysége, a Soros-szervezetek is

mindig ott sürögnek-forognak a migránsok körül, és azt halljuk Brüsszelből is, hogy a migránspártiak aktivitása megnőtt”, és ezért „Magyarország schengeni határaira komoly nyomás hárul”.

Németh természetesen kedvenc témájáról, az ellenzék szapulásáról sem feledkezett meg, bár sok újat nem tudott mondani; elvtársaihoz, Halász Jánoshoz és Nacsa Lőrinchez hasonlóan ő is azzal állt elő, hogy milyen már az, hogy a baloldal nem szavazta meg a jövő évi költségvetést, vagy ahogy ő mondta: „a költségvetés elfogadásakor

a teljes hazai

baloldal a hagyományait folytatva nemmel szavazott az ország, a magyar emberek biztonságára, a honvédség fejlesztésére, a vírussal kapcsolatos feladatainak ellátására”.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.