Visszhang: tévésorozat  

A láthatatlan fény

Visszhang

A háborús filmek olyanok, mint a nagyszülők történetei: míg néhány évtizede lenyűgöztek, mára már kicsit túl jól ismerjük azokat.

Ha olykor mégis akad olyan a repertoáron, amelyet még nem hallottunk, az mindjárt felértékelődik, még ha hazafelé rá is jövünk, hogy ez tulajdonképpen ugyanaz a sztori volt, csak az ebédnél volt most több a vörösbor. Nehéz megállapítani, hogy Mark Ruffalo és Hugh Laurie sorozata tud-e újat mutatni, vagy csak az andalítás sikerül neki olyan jól, hogy ne tűnjön fel, ha nem. Nem hibátlan, de kétségkívül szép a Netflix új háborús miniszériája, amely a valóságnál magasabb frekvencián szól a nézőihez.

A megszállt Saint-Malóban a németek totális elnyomás alatt tartják a franciákat, akiknek egyetlen reménye a szabadulásra az amerikaiak érkezése. A fronton élesedő helyzetben azonban nem nemzetiség mentén határolódnak el egymástól az emberek, a láthatatlan fény utáni vágyódásuk ugyanis felülírja a háború szabályait. Így válhat egy német tiszt akaratlanul is egyikévé a francia ellenállóknak, akik életük árán is megvédik az ártatlan vak lányt, aki a rádiójában a Nemo kapitányból olvas fel esténként – kódokat adva le ezzel a szövetségeseknek. A hullámhossz korábban egy gyerekeknek szóló tudományos műsort közvetített szerte Európában, hallgatóinak felnőve pedig nagyobb szükségük van a tudás lángjának megőrzésére, mint bármikor.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.