Visszhang: film

Hellraiser

Visszhang

Clive Barker 1987-es Hellraiserje a horrorfilmek között is bizarr jószágnak számít.

A főként íróként tevékenykedő Barker a 70-es évek szado-mazo klubjainak vendégköréről mintázta cenobitáit, a túlvilági démonokat/angyalokat, akiket egy kirakós kockával lehet a Földre invitálni, és akik az érzékiség hajszolásának közepette már nem tudják megkülönböztetni a kínt a kéjtől. A 1987-es eredeti egy gonosz és sötét humortól sem mentes darab volt, ahol morálisan züllött, kéjsóvár emberek nyerték el méltó büntetésüket a viszonylag szenvtelen, saját vallási elveiket követő cenobiták keze által.

Most David Bruckner (Éjszaka a házban) támasztotta fel a szégyenteljes folytatásokba fulladt Hellraisert. Az új verzióban egy drogfüggő lány (Odessa A’zion) kaparintja meg a kockát, mely megnyitja a kaput a cenobiták purgatóriuma és a Föld között.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.