Visszhang: koncert

Sting

Visszhang

Hosszú évtizedek alatt turnéról turnéra változott Sting kísérő zenekarának összetétele.

Valószínűleg ennek a fluktuációnak köszönhető, hogy a zenészek cserélődésével a dalok is változnak, mivel az új közreműködők a régebbi, legendás szerzeményeket is izgalmas ötletekkel színesíthetik, vagy akár a legújabb lemez erőtlen számait is dögössé tehetik élőben. Külön öröm volt, hogy a 71 éves előadóművész egyik legnagyobb hatású slágerének két versszakát is átengedte egyik vokalistájának.

A My Songs című turné budapesti állomásán tartott alig több mint másfél órás koncerten a dalok jól szerkesztett blokkokban, szünet nélkül követték egymást, az utolsó akkordok sokszor átfolytak a soron következő sláger első taktusaiba. De a közönség már az elején kapkodhatta a fejét, hiszen kezdésnek a Message in a Bottle, az Englishman in New York és az Every Little Thing She Does Is Magic című számokat játszották el. Az indítás megalapozta az este hangulatát, még ha kicsit kegyetlennek is tűnt azokkal szemben, akik kezdés előtt pár perccel még az Aréna bejáratánál próbáltak átjutni a nem valami jól szervezett biztonsági ellenőrzésen. A pörgős műsor, a szinte egymásba úszó dalok jót tettek a koncert dramaturgiájának, a lassabb vagy esetleg kevésbé ismert számok alatt sem ült le a hangulat, de azért hiányoztak a felkonferálások és anekdoták, amelyek igazán személyessé tették Sting korábbi életműkoncertjeit.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.