Visszhang: tévésorozat/animáció

Terminátor – A vég kapujában

Visszhang

James Cameron múlt ködébe veszett zsenialitását bizonyítja, hogy a Terminátor második részével nem csak megcsinálta a tökéletes akciófilmet.

Ugyanakkor azt is megmutatta, hogyan lehet tökéletesen lezárni egy történetet. Az azóta eltelt három évtizedben többen többféleképp futottak neki a folytatásnak, mind katasztrofális eredménnyel. Miközben virágzik az univerzumépítés Hollywoodban, a terminátorok utolsó esélye egy nyolcrészes anime lett.

S mivel a Terminátor – A vég kapujában eleve rétegszórakozásnak indult, a projekt mögött álló, egyébként bukaresti születésű Mattson Tomlin ki mert lépni a nála évekkel idősebb franchise kötelező elemei közül. Elszakadt Connoréktól és az Egyesült Államoktól is, hogy elmeséljen egy több idősíkon játszódó, hol könnyen, hol kevésbé könnyen kitalálható fordulatokkal teli történetet.

A Tokióban játszódó sztori egyik szála 2022-ben indul, ahol a Sky­net már lelkesen gyilkolja az embereket. Ezt kéne valahogy megakadályoznia 1997-ben egy Malcolm Lee nevű férfinak ugyanott. Lee egy Kokoro névre hallgató mesterséges intelligenciát fejlesztget, megakadályozandó a szörnyűséges 2022-es világ kialakulását. A Skynet természetesen ráküld egy gépet, hogy megölje, ő pedig menekülés közben próbálja megmenteni a világot. A történet nem bonyolult, de az eredeti sem volt az. Helyette éppen annyira erőszakos, ahogy az illik az emberi élet értékét hírből sem ismerő gépekhez. Sőt a sorozat a franchise történetében először legalább megpróbál kezdeni valamit a kialakuló időhurkokkal is.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Szergej Tyimofejev orosz költő: „Nem tudom, hogy a kortárs orosz kultúra hogyan fogja túlélni ezt az őrületet”

Idén magyarul is megjelent Replika című kötete, aminek lettországi kiadásához egy üres füzetet is kaptak az olvasók. Az Orbita nevű művészeti kollektíva egyik alapítóját videóköltészetről, kreatív könyvtervezésről, a kétnyelvű irodalomról és az Ukrajna elleni háború miatt megszakadt oroszországi kapcsolatokról is kérdeztük.