Szegváron „kormányváltásnál több” történt

És most viszi

Belpol

A szegvári művelődési ház tulajdonrészének 30 szá­zalékát szerezné meg perrel az egyesület, amely ­korábban pályázati pénzből bővítette az épületet. Ez az egykori fideszes és a jelenlegi független polgármester közötti harc új fejezete. Előbbi szerint a szegvári köz­élet durvább, mint az országos.

Ugyanabban a futballcsapatban játszott hajdan a Csongrád-Csanád megyei, négyezer lelkes Szegvár közéletének két erős embere, a fideszes Gémes László, illetve a független Szabó Tibor György. Mindketten 2002-ben lettek önkormányzati képviselők. Gémes azt mondja, Szabó a testület baloldalához húzott, míg ő a jobbhoz, és már akkor eltért sok mindenben a véleményük. 2006-ban Gémes polgármester lett, Szabó a pénzügyi bizottság tagja. A következő ciklust ismét Gémes nyerte, Szabó a bizottság elnöki posztját kapta. Gémes arra számított, így változik a Szabóhoz fűződő kapcsolata, de megmaradt a személyes ellentét. Szabó erről azt mondja, Gémessel az együttműködés mindaddig jól ment, amíg ki nem derült, hogy más a nézete, mert Gémes az ellentmondást nem állta, és szeretett nyomást gyakorolni. 2014-ben megmérkőztek a polgármesteri tisztségért. Gémes 1100 voksot kapott, Szabó 989-et, de képviselőjelöltként akkor nem indult. 2019-ben Szabó ismét polgármesternek jelöltette magát, ám akkor Gémest a szomszédos nagyobb városban, Szentesen indította a kormánypárt. Nem nyert, viszont az általa Szegváron támogatott jelölt is alulmaradt Szabóval szemben, aki 1768 szavazatot kapott – többet, mint Gémes a korábbi választásokon. A képviselő-testületbe is a Szabót támogató jelöltek jutottak be.

Gémes szerint „kormányváltás zajlott” Szegváron: a 15 önkormányzati dolgozóból 11 az első félév után távozott, és az önkormányzati cégnél is ekkora volt a fluktuáció. Az egykori polgármester állítja, direkt rászabták az ingatlanadó-rendeletet, amely miatt súlyos milliókat fizet, miután pedig a körforgalomban lévő korlátra a fia ráejtett egy körbála szénát, üzentek neki, ha nem állítja helyre, feljelentik. Gémes azt mondja, azt a korlátot nem a bála rongálta meg először, de helyreállították mind a három korlátot, nem csak azt az egyet, és még csak meg sem köszönték nekik. Úgy tapasztalja, olyan kemény dolgok, mint Szegváron, az országos politikában sincsenek: összeállt egy csapat, amelynek minden tagja őt utálja, de szerinte egyszer túl lesz ezen is a nagyközség.

Lapos tetejű kultúr

Gémes 2019-ben a megyei közgyűlés elnöke lett, és Szegváron is meghatározó ember maradt, hiszen agrárvállalkozó, és bár nincs tisztsége, személye a helyi közéletben is megkerülhetetlen.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).