A komáromi akkumulátorgyár több külön egységbe tartozik, azonban nem vizsgálták azok működésének együttes hatását, így veszélyeztethetik a komáromiak egészségét – mondta a csütörtöki városházi közmeghallgatás után tartott sajtótájékoztatóján az LMP szóvivője.
Gál József szerint a város Duna-parti ivóvízbázisa nem tudja ellátni a gyárakat, ezért a tatai forrásoktól és a tatabányai vízaknától csővezetéket építettek Komáromba, Tatán pedig újra süllyed a karsztvíz szintje.
A város ipari parkhoz közeli részén a levegőbe bocsátott vízgőz miatt nagyon magas a páratartalom, az esetleges szennyező anyagok a környéken csapódnak le - ismertette a képviselő.
A szóvivő méltatlannak nevezte, hogy a polgármester nem adott választ a közmeghallgatáson az akkumulátorgyárral kapcsolatos kérdésekre. Emlékeztetett arra, az LPM népszavazást kezdeményezett, hogy csak ott épülhessen ilyen üzem, ahol ahhoz a helyi lakosság hozzájárul.
A városi költségvetésről összehívott közmeghallgatáson Molnár Attila (Fidesz-KDNP) polgármester „politikai haszonlesésnek nevezte” az akkumulátorgyár bővítésének vitáját. Hasonlóan a debreceni és a győrszentiváni gyárakhoz, itt sem kérték ki érdemben a lakosság véleményét, a tiltakozások után pedig figyelmen kívül hagyták azokat a kormánypárti városvezetők.
A komáromi közmeghallgatásról és a komáromi akkumulátorgyár bővítéséről. - Gál József
Posted by LMP - Magyarország Zöld Pártja on Thursday, January 26, 2023
Múlt héten Debrecenben váltott ki hatalmas tiltakozást az oda tervezett kínai akkugyár, de Gödre is terveznek egy újabbat, pedig ott már bizonyítottan szennyezte a talajvizet a gyár által termelt veszélyes hulladék.