Múzeumba került a Tompa utcai pad

  • narancs.hu
  • 2023. július 27.

Belpol

A Meme Múzeumban látható többek között a kutyapárt csirkejelmeze is.

Hivatalosan is a Károly körúti Meme Múzeum tulajdonába került az a pad, amit egy héten keresztül szinte minden nap átfestettek – írja az rtl.hu.

Az egykor a IX. kerületi Tompa utcában álló padot először az Amnesty International Magyarország és Ferencváros önkormányzata festette szivárványszínűre a Pride-hónap jegyében, néhány nappal később azonban fradista fociultrák átfestették zöld-fehérre. Ezt követően az Amnesty visszafestette szivárványosra, majd a szélsőségesek ismét átfestették, mire valaki által barna színt kapott a pad. Tudják még követni? A padot az Amnesty és az önkormányzat harmadszor is visszafestette, ekkor sajtótájékoztatóján Baranyi Krisztina polgármester azt mondta, a pad a Pride-hónap végéig színes marad, őriztetni fogják, hogy tarthassa a színét, és ha a polgármesteren múlik, a Pride idején minden évben szivárványszínű lesz. A Mi Hazánk azonban még aznap délután piros-fehér-zöldre festette a padot, estére egy fiatalokból álló csoport pedig be is fóliázta azt. Július 14-én az önkormányzat munkatársai elszállították a padot.

A pad végül a népszerű Facebook-oldal, az S. Oszkár, egyetemista adminja által alapított Meme Múzeumba került. A Pad most éppen piros-fehér-zöld színű, de ez nem fog így maradni, a múzeumtulajdonos Heller Z. Péter szerint ugyanis a pad történetének minden epizódját megörökítik majd a végső dizájnon:

egy pár centis rész szivárványos lesz, egy pár centis barna, egy pár centis zöld-fehér.

Egy sávon a PNG kiterjesztésű képek szürke-fehér kockás mintáját is ráfestik majd, hogy a pad közterületről való eltávolításáról is megemlékezzenek, de a „Nyitott, szabad, boldog” felirat is visszakerül rá.

A múzeum még tavaly júniusban indult az Magyar Kétfarkú Kutya Párt „kampánypénztékozló” alapjától kapott kétmillió forintból. A pad is a párt társelnöke, a Ferencvárosban alpolgármesterként dolgozó Döme Zsuzsanna által került a múzeumba, aki meglátta Heller rövid posztját arról, hogy szívesen kiállítaná azt, többek az MKKP csirkejelmeze mellett, amiben Tichy-Rács József 2018-ban kotkodácsolt a köztévében.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.