Interjút adott a Magyar Nemzetnek Orbán Viktor miniszterelnök. A cikkből az derül ki, hogy továbbra is mindenben neki van igaza. A magdeburgi merénylet tanulsága szerinte, hogy nem szabad beengedni a migránsokat, Magyarországnak időben volt mersze és esze nemet mondani erre a folyamatra.
Az orosz–ukrán háború olyan szempontból kerül szóba az interjúban, hogy az Egyesült Államok és Európa „együtt elköltött a háborúra mintegy 300 milliárd eurót”, pedig ebből a pénzből növelni lehetett volna az életszínvonalat Európában, és fejleszteni lehetett volna a Balkánt, meg lehetett volna fékezni a migrációt. „De ez a pénz elégett. Az eredmény? Ukrajna területének ötöde megszállás alatt, meghalt sok százezer ember, megnyomorodott, megsérült további több százezer, százezrek maradtak özvegyen, árván. És közben milliók menekültek el Ukrajnából, amelynek infrastruktúrája, közlekedési és energiarendszere földig rombolva, és az ország képtelen arra, hogy a belátható jövőn belül gazdaságilag fenntartsa magát” – elemez a miniszterelnök.
Orbán Viktor azt állítja, 2020-ban az Egyesült Államokban elcsalták a választásokat, „hogy megfosszák Donald Trumpot az elnökségtől”.
Csermely Péter Trump visszatéréséről is kérdezte a kormányfőt: „az egyik csillag most felragyogott az ön számára, Donald Trump visszatért, és az önök személyes kapcsolata kitűnő. De következik-e ebből bármi pozitívum Magyarországra nézve? Az amerikai kormányzattal való eddigi rossz kapcsolatból ugyanis következtek negatívumok.” A miniszterelnök azt válaszolta, „egy egészséges gondolkodású ország külpolitikájának az a célja, hogy barátokat gyűjtsön. Legyen minél több olyan ország a világon, amely érdekelt a magyarok sikerében. Az új amerikai elnök kedveli Magyarországot. A kínai elnök az Európai Unió két országába látogatott el, Franciaországba és hozzánk. A barátunk Törökország elnöke, korrekt partnerünk az orosz elnök, és jó barátunk az izraeli miniszterelnök is. Aligha volt ilyen a magyar diplomácia történetében.
Hogy miként kell ezeket a tányérokat egyszerre pörgetni, hogy egyik se essen le,
és az egymás közötti konfliktusaik ne rontsák el a hozzánk való viszonyukat, az bonyolult ügy, de nem lehetetlen.”
Az Európai Parlamentben a Fideszt is soraiban tudó patriótáknak „van haditervük” arra, hogyan erősödhetnek meg, miként alakítják át az együttműködést a konzervatívokkal. „Először átrendezzük az európai párttérképet, és utána át akarjuk venni az európai parlamenti többségen keresztül az Európai Bizottság irányítását is” – vázolta a haditervet Orbán Viktor.
Az interjúban Csermely Péter hozza szóba a Tisza Pártot és Magyar Pétert is – a kormányfő pedig úgy válaszol, hogy nem ejti ki legfőbb riválisa nevét, viszont minősíti: „a miniszterelnöknek az emberek és az ország ügyeivel, és nem az ellenzékkel kell foglalkoznia. Annyit azért mondhatok, hogy a mostanihoz képest Gyurcsány egy Adenauer volt”.