A kérdező, Annick Cojean, a Le Monde újságírója azt írja az előszóban, hogy „a jog volt a munkaeszköze, az engedetlenség a védjegye, a mesterien forgatott szavak a fő szövetségesei”. (A nőjogok iránt elkötelezett újságírónővel a magyar olvasók találkozhattak már, Kadhafi háremében címmel jelent meg könyve a 21. Század Kiadónál.)
Gisèle Halimi 1927-ben született Tunéziában szefárd zsidó anyától és berber apától – lányként. Emiatti csalódottságában az apja három hétig titkolta a létezését. A másodlagosság érzése elleni küzdés Halimi egész életét meghatározta: részletesen olvashatunk arról, hogyan lázadt már kisdiákként a nemi alapú megkülönböztetés ellen, majd hogyan érte el szülei ellenkezése dacára is, hogy filozófiát és jogot tanulhasson Franciaországban, és ügyvéd válhasson belőle.
A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa demokratikus és liberális Magyarország ügyét!