Megmenekülhet a Nemzeti Táncszínház

  • narancs.hu
  • 2019. július 29.

Kultúra

A Karmelita kolostorból Orbán érkezése miatt kellett menniük, a Millenárist nem tudták fizetni, eddig.

Két határozat is megjelent a Magyar Közlönyben a Nemzeti Táncszínházzal és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes kapcsolatban – vette észre a Napi.hu.

A Nemzeti Táncszínház Nonprofit Kft. szakmai feladatellátásának és a zavartalan működésének támogatására biztosít a kormány 531 millió forintot. Mint ismert a Táncszínházat Orbán Viktor várbeli rezidenciájának kialakítása miatt költöztették át a Millenárisra. Csakhogy a Millenáris Kht. havi 50 milliós bérleti díjat kért volna az intézménytől az épület használatáért, amit a színház nem tudott kigazdálkodni a jelenlegi költségvetéséből. A határozatban ugyan nincs szó erről, de vélhetőleg erre kapták a fenti összeget.

A Magyar Nemzeti Táncegyüttest érintő határozat szerint az MNTE mely eddig is a Kerepesi úton működött ugyanott egy új saját épület kialakítására kapott támogatást. A beruházás előkészítésére 638 millió forintot hagyott jóvá a kormány az idei költségvetésből.

Figyelmébe ajánljuk

Mi az üzenete a Hadházy Ákos és Perintfalvi Rita elleni támadásoknak?

Bő húsz éve elvetett mag szökkent szárba azzal, hogy egy önjelölt magyar cowboy egyszer csak úgy döntsön: erővel kell megvédenie gazdáját a betolakodótól – ha jóindulatúan szemléljük a Hadházy Ákossal történteket. Ennél valószínűleg egyszerűbb a Perintfalvi Ritával szembeni elképesztően alpári hadjárat: nem könnyű érveket hozni amellett, hogy ez valaminő egyéni ötlet szüleménye.

Mi nem akartuk!

A szerző első regénye a II. világháború front­élményeinek és háborús, illetve ostromnaplóinak inverzét mutatja meg: a hátországról, egészen konkrétan egy Németváros nevű, a Körös folyó közelében fekvő kisváros háború alatti életéről beszél.

Mit csinálsz? Vendéglátózom

Kívülről sok szakma tűnik romantikusnak. Vagy legalábbis jó megoldásnak. Egy érzékeny fotográfus meg tudja mutatni egy-egy szakma árnyékos oldalát, és ezen belül azt is, milyen azt nőként megélni. Agostini, az érzékeny, pontos és mély empátiával alkotó fiatal fotóművész az édesanyjáról készített sorozatot, aki a családi éttermükben dolgozik évtizedek óta.