Jön az animációs Terminátor-sorozat

  • narancs.hu
  • 2021. március 3.

Mikrofilm

Ki számolja, hanyadik „I’ll be back” lesz ez már?

Kevés olyan, sokszorosan megcsúfolt klasszikus létezik, mint a Terminátor . Ami azért is nagy szó, mert mára alig maradt olyan, akár közepes sikert elért film vagy sorozat, amit ne támasztottak fel vagy folytattak volna valamilyen formában. Az 1984-es első rész persze alapnak számít; Az ítélet napja alcímű 1991-es második epizódot pedig mai napig minden idők egyik legjobb folytatásának tartják. Talán pont ezért kapott vérszemet a stúdió: a 2003-as, sokak által várt A gépek lázadása vaskos csalódás volt, de legalább hozott valamennyit a konyhára – a többi részről már ez se mondható el. 2009-ben érkezett a Megváltás, majd a Genisys – egyik rosszabb, mint a másik. 2019-ben Arnold Schwarzenegger mellett Linda Hamiltont is visszacsábították, és producerként beszállt a projektbe az első két filmet rendező James Cameron is – a Sötét végzet tipikus, manapság nagyon divatos örökségfilm; azonban minden hiába volt, ez a film is földbe állt.

Egy ideig ne számítsunk új Terminátorra – írtuk a bukás után. Az elemzők egyetlen kiskaput láttak a halálosztó túlélésére: a Scorsese által kárhoztatott állandó tartaloméhséget, amiben a streamingszolgáltatók szenvednek. A hírek szerint ez mentheti meg – vagy épp taszíthatja ismét a mélybe – a franchise-t: animációs sorozat formában élesztenék újra Schwarzi figuráját. A gyártó a Production I.G. nevű stúdió lesz, mindezért pedig az a Mattson Tomlin felel majd, aki a nemsokára mozikba érkező, Robert Pattinson fémjelezte Batman forgatókönyvét is írta. Ha már tartaloméhségről beszélünk: ezt a mozit még be sem mutatták, de máris készítik hozzá a sorozatverziót.

Egyelőre nem tudni, miért épp animációs formában folytatódik a Terminátor, de Tomlin azt ígérte: a sorozat „megszegi majd a konvenciókat, felforgatja az elvárásokat és igazán tökös lesz”. Alig várjuk…

Figyelmébe ajánljuk

Váratlanul

Az ír szerző negyedik, sakkal erősen átitatott regényének szervező motívumai a szereplők éle­tébe érkező nem várt elemek.

A távolság

Az író-rendező-vágó nem lacafacázik: már az első jelenetben ott vonaglik egy tucat eszkortlány a sztriptízbár kanosabb (és pénzesebb) vendégeinek ölében, üvölt a zene, pukkan a pezsgő.

Hagytuk, hogy így legyen

  • - turcsányi -

Nagyon közel megyünk. Talán túl közel is. A komfortérzetünk szempontjából biztosan túl közel, bár a dokumentumfilm műfaja nem a komfortérzetünk karbantartására lett kitalálva, hanem azért, hogy felrázzon. Ez játékszabály, ám mégis kérdéses, hogy mennyiben kárhoztatható bárki is, aki nem rendel felrázást.

Egymás közt

Első ízben rendez olyan tárlatot a Ludwig Múzeum, amelyen kizárólag női alkotóknak a nőiség témáját feldolgozó munkái szerepelnek. A válogatás ezen első része a női szerepek és a nők megjelenítése körüli anomáliákra fókuszál a múzeum gyűjteményében őrzött műveken keresztül.

Semmi se drága

„Itt fekszünk, Vándor, vidd hírül a spártaiaknak: / Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza” – üzeni háromszáz idióta a lidérces múltból, csókol anyád, Szimónidész aláírással. Oh, persze, ezek csak a hülye görögök voltak, könnyű volt nekik hülyének lenni. Mi magyarok, már okultunk 1956 tapasztalatából, s sosem követnénk el efféle balgaságot.

Úgy lezáródott

Napok óta tartja izgalomban a magyar hazát az a kérdés, hogy október 9-én ki záratta le azt a kiskőrösi vasúti átkelőt, amelynél Szijjártó Péter külügyminiszter és Mészáros Lőrinc nagyberuházó & nagyvállalkozó & a szeretett vezető körüli mindenes megtekinthette a Budapest–Belgrád vasútvonal adott szakaszát és felavathatta az utolsó sínszál lerakását és összecsavarozását, vagy mit.

Sokan, mint az oroszok

Oroszország a hatalmas veszteségek dacára sem szenved emberhiányban az ukrán frontokon. Putyinék mostanra megtanulták, hogyan vegyék meg állampolgáraikat a családjuktól. A politikailag kockázatos mozgósítás elrendelésére semmi szükség – az üzlet működik. De hogyan?

Ellenzékellenzés

  • Ripp Zoltán

A Magyar Péter-jelenség a magyar társa­dalom betegségének tünete. Ugyanannak az immunhiányos állapotnak, amely a liberális demokrata jogállam bukását és Orbán hatalomban tartását előidézte. Ez az állítás persze magyarázatra szorul.

Messze még az alja?

Messze nem a kormány által vártaknak megfelelően alakult a GDP a harmadik negyedévben, de Orbánéknak „szerencsére” ismét van egy gazdaságpolitikai akciótervük. Könnyű megtippelni, milyen hatásuk lesz az intézkedéseknek, ha a cél az export felpörgetése, nem pedig a bizalom helyreállítása.