Korábbi népszerű sorozat folytatódik, most a Netflixen

  • narancs.hu
  • 2024. szeptember 3.

Mikrofilm

Tizenkét évvel az utolsó évad után visszatér a Tuti gimi.

Futószalagon érkező újdonságok ide vagy oda, a nézők az adatok szerint még mindig a régi jól ismert sorozatokért vannak oda. Épp ezért egyáltalán nem meglepő, hogy sorra élesztik fel a mára klasszikusokká vált kedvenceket: a Monk, a Dexter, vagy épp a Briliáns elmék után ezúttal a Tuti gimi támadhat fel hamvaiból.

Az eredetileg 2003-ban induló romantikus sorozat két észak-karolinai féltestvérről, Lucasról és Nathanról, valamint szerelmi ügyeikről szól. Egy idő után a The CW nevű adón lelt otthonra, ahol a csatorna és jogelődjei történetének negyedik leghosszabban futó szériájává vált a Supernatural, a Hetedik menyország és a Smallville után. Ez 9 évet, 9 évadot és 187 epizódot jelent. A Tuti gimi tette ismertté többek között Chad Michael Murray és Sophia Bush nevét is; a Dawson és a haverokkal és A narancsvidékkel együtt ezek alkották a szerelmes tinédzserdrámák tévés triumvirátusát.

A Variety szerint tizenkét évvel azután hogy 2012. április 4-én az utolsó epizódot is levetítették, mégis folytatódhat a Tuti gimi. Az eredeti főszereplők közül Sophia Bush, Hilarie Burton és Daneel Ackles nemcsak producerekként térhetnek vissza: előbbi kettő színészként is feltűnik majd, utóbbival még folynak az ezzel kapcsolatos tárgyalások. Az újrázásban az eddigi epizódokat is készítő Warner Bros. Television is részt vesz gyártóként, ám az új évad immár a Netflixre érkezik majd. Biztos azonban, hogy a Tuti gimi alkotója, Mark Schwahn a folytatásban nem vesz részt: 2017-ben az egyik főszereplő, Hilarie Burton szexuális zaklatással vádolta meg, szavait pedig a stáb több tagja is megerősítette. Az ekkor kipattant botrány arról szólt, hogy Schwahn rendszeresen zaklatta a színésznőket, fogdosta és csókolgatta őket, illetve borzalmas atmoszférát teremtett a forgatásokon, többek között hamis pletykákat terjesztett és megpróbálta egymásnak ugrasztani a szereplőket.

Nem a netflixes műsor lesz azonban az első alkalom, amikor a Tuti gimi szereplői újra összeállnak: 2021-ben Sophia Bush, Hilarie Burton és Bethany Joy Lenz Drama Queens néven podcastet indítottak, amelyben rújranézik a sorozatot, immár felnőtt szemmel megvitatva annak történéseit és betekintést adva a színfalak mögé is. 

A Tuti gimi első kilenc évadja itthon a Maxon nézhető.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.

Egyetemes gyávaság

A gyermekvédelminek csúfolt törvény utóhatása borzolta a kedélyeket az elmúlt hetekben a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen. Június közepén, még a Pride – azóta tudjuk: több százezres – vonulása előtt cikket jegyzett a Hvg360 felületén az egyetem Pszichológiai Intézetének három oktatója.

Vegetál, bezárt, költözik

Az elmúlt másfél évtizedben szétfeslett a magyar múzeumi rendszer szövete. Bizonyára vannak olyan intézmények, amelyek érintetlenek maradtak a 2010 óta zajló átalakulásoktól: vidéken egy-egy helytörténeti gyűjtemény, vagy Budapesten a Bélyegmúzeum – de a rendszer a politikai, s ezzel összefüggő gazdasági szándékokból, érdekekből kifolyólag jelentősen átrajzolódott.