Korábbi népszerű sorozat folytatódik, most a Netflixen

  • narancs.hu
  • 2024. szeptember 3.

Mikrofilm

Tizenkét évvel az utolsó évad után visszatér a Tuti gimi.

Futószalagon érkező újdonságok ide vagy oda, a nézők az adatok szerint még mindig a régi jól ismert sorozatokért vannak oda. Épp ezért egyáltalán nem meglepő, hogy sorra élesztik fel a mára klasszikusokká vált kedvenceket: a Monk, a Dexter, vagy épp a Briliáns elmék után ezúttal a Tuti gimi támadhat fel hamvaiból.

Az eredetileg 2003-ban induló romantikus sorozat két észak-karolinai féltestvérről, Lucasról és Nathanról, valamint szerelmi ügyeikről szól. Egy idő után a The CW nevű adón lelt otthonra, ahol a csatorna és jogelődjei történetének negyedik leghosszabban futó szériájává vált a Supernatural, a Hetedik menyország és a Smallville után. Ez 9 évet, 9 évadot és 187 epizódot jelent. A Tuti gimi tette ismertté többek között Chad Michael Murray és Sophia Bush nevét is; a Dawson és a haverokkal és A narancsvidékkel együtt ezek alkották a szerelmes tinédzserdrámák tévés triumvirátusát.

A Variety szerint tizenkét évvel azután hogy 2012. április 4-én az utolsó epizódot is levetítették, mégis folytatódhat a Tuti gimi. Az eredeti főszereplők közül Sophia Bush, Hilarie Burton és Daneel Ackles nemcsak producerekként térhetnek vissza: előbbi kettő színészként is feltűnik majd, utóbbival még folynak az ezzel kapcsolatos tárgyalások. Az újrázásban az eddigi epizódokat is készítő Warner Bros. Television is részt vesz gyártóként, ám az új évad immár a Netflixre érkezik majd. Biztos azonban, hogy a Tuti gimi alkotója, Mark Schwahn a folytatásban nem vesz részt: 2017-ben az egyik főszereplő, Hilarie Burton szexuális zaklatással vádolta meg, szavait pedig a stáb több tagja is megerősítette. Az ekkor kipattant botrány arról szólt, hogy Schwahn rendszeresen zaklatta a színésznőket, fogdosta és csókolgatta őket, illetve borzalmas atmoszférát teremtett a forgatásokon, többek között hamis pletykákat terjesztett és megpróbálta egymásnak ugrasztani a szereplőket.

Nem a netflixes műsor lesz azonban az első alkalom, amikor a Tuti gimi szereplői újra összeállnak: 2021-ben Sophia Bush, Hilarie Burton és Bethany Joy Lenz Drama Queens néven podcastet indítottak, amelyben rújranézik a sorozatot, immár felnőtt szemmel megvitatva annak történéseit és betekintést adva a színfalak mögé is. 

A Tuti gimi első kilenc évadja itthon a Maxon nézhető.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.