film

Családi affér

  • SzSz
  • 2024. július 10.

Visszhang

Ma még dúl a háború a mesterséges intelligencia (MI) ellen.

Egyesek szerint elkerülhetetlen, hogy pár év múlva a számítógép generálja azt a néznivalót, amelyet jó ideje egyébként is az tol az orrunk elé. A Családi affért látva nem csak érthetetlennek, de feleslegesnek is tűnik az ellenállás: nehéz ugyanis elhinni, hogy ennek a romkomnak az elkészítésében egyetlen joule-nyi kreatív energia is elhasználódott, egyetlen izzadságcsepp is lecsorgott valakinek a homlokán.

Richard LaGravenese filmjében a legnagyobb sztárok is mintha csak egy hologramot küldtek volna maguk helyett a kamera elé. Ott van például Zac Efron, aki egyszerre testesíti meg az összes eddigi Zac Efron-figurát, illetve azok paródiáját: Chris Cole-ként egy elkényeztetett színészt játszik, aki beleragadt sikerfilmjei folytatásába, ezért megkéri az asszisztensét, Zarát (a jobb sorsa érdemes Joey King alakításában), hogy kerítsen számára egy épkézláb írót. Zara anyja, Brooke véletlenül pont író, aki véletlenül épp készen áll, hogy új kapcsolatba vágjon – ő Nicole Kidman, aki pont olyan érett, szexi értelmiségit játszik, mint az elmúlt tíz évben mindig. Chris és Brooke románcba bonyolódik, ami természetesen kiakasztja Zarát.

A Rólad alkotott kép címmel nemrég a rivális Amazon mutatott be hasonló korkülönbség-románcot – minden hibája ellenére ott legalább működött a kémia a hősök között; a Családi affért azonban semmi nem menti meg a teljes katasztrófától.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.