A szerk.
A szerk.
Röptében a békegalamb
Most kedd délután van, s nem tudjuk, hogy a nagy sárgafejű főnök fogadja-e Bagarja uramat, a béke barátját.
MaNcs 36. évf. 28. sz. (2024-07-10)
Most kedd délután van, s nem tudjuk, hogy a nagy sárgafejű főnök fogadja-e Bagarja uramat, a béke barátját.
Amikor önök jelen jegyzetünket olvassák, lehet, már tudni fogják azt, amit mi még nem. Péntek reggelre ígérte a Nemzeti Választási Bizottság a főpolgármester-jelöltekre leadott érvényes szavazatok újraszámlálásának befejezését.
Szó, ami szó, a magyar polgárok alaposan elszokhattak attól, hogy a kormányzati propaganda az Európai Unióról esetleg pozitív dolgokat mondjon. Márpedig mostantól egy fél éven át még ilyen szörnyűség is előfordulhat.
Kiütéssel küldte a padlóra a baloldal a 14 éve kormányzó Konzervatív Pártot a múlt héten Nagy-Britanniában és Észak-Írországban. A győzelem kovácsa a Munkáspártot a Jeremy Corbyn-féle szélsőbalról középre kormányzó Keir Starmer, az ország következő kormányfője. Ki ő, honnan jött, és hogyan nyertek? S tényleg nyertek-e akkorát, mint amekkorának tűnik?
A honvédek jogállásáról szóló minapi rendelet a tavaly elkezdődött folyamat része: akkor minimum több száz képzett tisztet küldtek el, most pedig a meglévő állományt megrendszabályozzák. Közben hiába zajlik nagy erőkkel a toborzás, kevés a jelentkező a seregbe.
Megszűnik az OTKA, startol az NKKP – Krausz Ferenc vezetésével szervezi át a tudományos kutatásokat a kormány. Sok a kérdőjel és a bizonytalanság, de ki szállna szembe egy Nobel-díjas tudóssal?
Miután 2021-ben a NAV hirtelen megszüntette a vizsgálatát Gattyán György érdekeltségével szemben, a vállalkozó komoly pénzt fektetett egy nehezen értelmezhető politikai párt létrehozásába és működtetésébe.
Budapest VI. kerületében is akadt pár furcsa figura, akik megpróbálták meghekkelni az ellenzéki polgármester újrázását a júniusi választáson. A szálak a legendás Andrássy úti ingatlanpanamákig vezetnek, és tovább a sötét erők felé. Véget érhetett egy barátság és a helyi MSZP is.
Egy évvel a Hordtam az irhámat című életrajzi prózákból álló kötete után újra versekkel jelentkezett, ezek kapcsán a számvetés szükségszerűségéről, gyászról és iróniáról, hagyományról, a meleg tapasztalatról, a kétlakiságról és a megíratlan gazdagokról is beszélgettünk vele.
Könyvet írt arról, ahogy az édesanyja elveszít emlékeket, de különös módon vissza is kap belőlük. Ápolói, gondozói tapasztalatainak közreadásáról, s a publikáció körülményeiről beszélgettünk.
A kiállítást eredetileg a Victoria and Albert Museumban rendezték meg, majd elsőként Budapestre érkezett, ahol magyar dívákkal egészült ki a „repertoár”.
Réczei Tamás író-rendező-dramaturg egy régi újsághír láttán kezdte el kutatni a valahai éjszakai életet.
A szerzőről egészen a huszonnyolc évvel ezelőtti irodalmi feltűnése óta tudható, hogy egy két lábon járó Beatles-enciklopédia.
A jazzénekes legenda, Dee Dee Bridgewater zongorás triókísérettel tért vissza a Müpába, ahol 2007-ben a mali projektjével (Red Earth) szédületes sikere volt, a ráadásoknál a közönség már a sorok között táncolt.
A Beverly Hills-i zsaru bemutatója idején, 1984-ben Eddie Murphy pont olyan volt, mint Axel Foley: fiatal, tökös és nagypofájú, aki úgy érezte, bármire képes.
Míg a 12 majom vagy a Mátrix vetítése után nem találtunk haza a moziból a sokk miatt, manapság már bingózhatunk is a sci-fi filmek és sorozatok ismert elemeivel.
Saját együttesének nevét az asztronómia ihlette. Barokk hangszeres létére többet emlegeti a jazz- és popzenészeket, mint Bachot. A lant és a lantjáték mai helyzetéről, a húrokról és az éneklésről is beszélgettünk.
Magyarország nem csak a nyelve miatt képez különálló kis buborékot, de humor szempontjából is sajátos itt a mikroklíma.
A görög és macedón határon lévő tó biztosítja a szerény megélhetést a folyvást anyagi gondokkal küszködő halásznak és családjának.
A svéd írónő legújabb, önéletrajzi ihletésű könyve az élet apróságaiból bontakozik ki.
Kései művek hallhatók a 80 éves korában elhunyt mester szerzői lemezén.
Egyes bűnözők életeket oltanak ki, mások életet adnak – szólt az Istent játszva című vérfagyasztó HBO-dokusorozat mottója.
„Tudjátok, velem ki kompatibilis? / Pont aki flúgos, pont aki dilis!”
Tortona egy Siófoknál nem nagyobb, csendes kisváros Észak-Olaszországban, Milánó és Genova között félúton.
Június 21-én megnyerte a Hell Race nevű indiai futóversenyt. A Himalájában kijelölt 480 kilométeres távot Manali és Leh városa között 104 óra 33 perc 30 másodperc alatt teljesítette a magyar agrármérnök-ultrafutó, aki nem akar a sportból élni.
A Batthyány teret és a Kossuth teret összekötő Kossuth hidat 1946. január 18-án adták át.