Visszhang: lemez

Squirrel Flower: Tomorrow’s Fire

Visszhang

Ella Williams 1996-ban született Bostonban, felmenői között zenészeket és írókat is lehet találni.

Gyerekkorában hegedülni és zongorázni tanult, de aztán Laura Marling, Bon Iver és a Led Zeppelin hatására 14 évesen átváltott a gitárra, és nekiállt dalokat fabrikálni. Épphogy csak betöltötte a 18-at, amikor megjelentette első EP-jét, majd elment Iowába egyetemre, felfedezte a torzítók és effektpedálok varázsát, és az addigi folkos hangzását rockosabbra cserélte. Művésznevét még gyerekkorában adta magának, és a felnőttkorba lépve újra használni kezdte. Az első Squirrel Flower-album, az I Was Born Swimming 2020-ban látott napvilágot. A legtöbb szakportál az indie rock skatulyába rakta Ellát, de ő jobban szereti a saját bejáratú witch rock elnevezést. Tény, hogy zenéje hasonlít Chelsea Wolfe produkciójára, bár jóval kevesebb benne a goth elem. A 2021-es Planet című második lemez a környezetvédelem témáját feszegette, míg a most kiadott Tomorrow’s Fire (a cím megegyezik a művésznő déd­apjának 1964-es regényével) az eddigi legszemélyesebb munkája. A szinte egytől egyig remek dalokban sokszor éteri hangulatot kapunk, kellemesen torz gitárhangzással (gyakran egyszerre akár többel is). Az I Don’t Use a Trash Can a 2015-ös debütáló EP egyik dalának lebegősebb újraértelmezése, a Full Time Job a zenélést mint kar­rier­opciót boncolgatja, az Alley Light egy férfi szemszögéből íródott, az Almost Pulled Away a szerelemről szól, a What Kind of Dream Is This a kiégésről, a Canyon pedig arról, amikor Ella édesanyja 15 éves korában ellógott egy Bruce Springsteen-koncertre.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.

Presztízskérdés

A magyar kormányzat hosszú ideje azt kommunikálja, hogy csökkent a szegénység Magyarországon, az MCC-s Sebestyén Géza pedig odáig jutott, hogy idén februárban bejelentette a szegénység eltűnését is. A kormány helyzetértékelése eddig is vitatható volt, és a KSH szegénységi adatai körül felfedezett furcsaságok tovább bonyolítják ezt az így is zavaros ügyet.

„Lövésük sincs róla”

Magyarországon nem az illegális kábítószerek okozzák a legnagyobb problémát a fiatalok körében. A hazai 16 évesek élen járnak az alkohol, a cigaretta és e-cigaretta kipróbálásában, és kilátástalannak érzett helyzetük miatt sokan a serkentők felé fordulnak.