Interjú

„Ha jönne egy marslakó”

Boros Levente és Hock Ernő, The Qualitons

Zene

Némi szünet után ismét összeállt és új albummal jelentkezik a The Qualitons. Boros Levente dobossal és Hock Ernő basszusgitárossal beszélgettünk friss szerzeményekről, stockzenéről, a KEXP-ről és még sok minden másról.

Magyar Narancs: A legtöbb veletek foglalkozó cikk még mindig megemlíti a Red Hot Chili Peppers tagjaival való találkozásotokat. Nem unjátok még, hogy nyolc év elteltével is sokan hozzák ezt szóba?

Hock Ernő: Nem, dehogyis. Ez egy jópofa történet, noha az idő múlásával egyre kisebb a jelentősége. Változik minden: mi is, meg a Red Hot Chili is.

Boros Levente: Akkoriban azért jó kis hatása volt.

Hock Ernő: Tegnapelőtt hallgattuk otthon családilag a Californicationt, és most meséltem el a 11 éves fiamnak a Red Hot-os anekdotánkat. Teljesen le volt döbbenve, és megdorgált, hogy eddig nem beszéltem neki erről. Szóval még mindig jó kis sztori, de persze szigorúan a kicsi és a nagy viszonyát nézve.

MN: Volt az emlékezetes fellépésetek a legendás amerikai rádióadó, a KEXP műsorában, illetve felléptetek a SXSW Festivalon Austinban. Ezek nagy dolgok voltak, de nem igazán lett folytatásuk. Mi kellett volna ahhoz, hogy innen még továbbléphessetek?

Boros Levente: Inkább itthon éreztük azt, hogy megnőtt a kereslet irántunk. Sajnos valahogy úgy alakult, hogy utána fáradtunk el és vesztettünk a lendületünkből. Nem tudtuk meglovagolni azt a hullámot, amit ez az egész magával hozott. Nyomulni kellett volna, ütni a vasat. Sok szakmabeli nézett meg minket a showcase-ek alkalmával, és ez izgalmas volt, de aztán nem igazán tudtunk élni ezekkel a helyzetekkel. Az itthoni közönséget szépen építettük, de ahogy említettem, elkezdtünk fáradni, és aztán a Covid be is tette a kaput.

Hock Ernő: Szoktam gondolkodni azon, hogy mi lett volna, ha jobban nyomulunk odakint, és elkezdenek még összejönni dolgok, de fogalmam sincs, hova eszkalálódott volna az egész. Lehet, hogy valami botrányos, őrült vége lett volna a sztorinak. Ki tudja, akár lehettünk volna Magyarország leghíresebb zenekara, na de milyen áron…

MN: Volt egy kb. másfél éves leállásotok. Tavaly ősz óta viszont ismét aktív a The Qualitons, de már a zenekar meghatározó tagja, G. Szabó Hunor nélkül. A mostani felállásotokban nincs konkrét frontember, mindenki énekel. Van olyan régebbi zenekar, amely ebből a szempontból ösztönzően hatott rátok?

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Neked ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.