Márki-Zay: A kormány megint azt teszi, amivel az ellenzéket vádolta

  • narancs.hu
  • 2025. március 5.

Belpol

Háborús veszélyhelyzet idején külföldre küldött magyar fegyvereseket: a TEK-et Bosznia-Hercegovinába.

Például azért kellett törvényt hoznia az Országgyűlésnek arról, hogy titokban is lehessen magyar katonákat külföldre küldeni, hogy a boszniai Szerb Köztársaságba mehessen a TEK – írja Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi polgármester a Facebookon.

Az ellenzéki politikus számára ez különösen érzékeny téma, hiszen a 2022-es országgyűlési választási kampány idején a Fidesz többek között azt hírelte, az ellenzék magyar katonákat küldene az ukrajnai háborúba. A kampányfilmben idéztek Márki-Zaynak a Partizán számára adott interjújából, amelyben az ellenzéki miniszterelnök-jelölt azt mondta, ha a NATO úgy döntene, akkor Magyarországnak mint a katonai szövetség tagjának katonai segítséget is kellene nyújtania a háborúban álló szomszédnak.  

Márki-Zay a Fidesznek ezt az állítását igyekezett cáfolni, de az ellenzéki összefogás veresége után  voltak olyan vélemények, miszerint ez az ügy is hozzájárult a rossz eredményhez.

Amikor tavaly az európai parlamenti választáson induló szervezetek számára vitaműsort rendezett a köztévé, Márki-Zay emlékeztetett, nincs Magyarországon olyan ember, aki tényleg háborúpárti lenne, gyakran közbeszúrta Deutsch Tamás beszéde közben, hogy „Csád”. Ezzel arra utalt, hogy Magyarország Csádba küld katonákat, olyan helyre, ahol polgárháború zajlik.

A TEK mostani boszniai missziója nem csak neki szúrt szemet.

„Az, hogy mindezt ismét orosz érdekből, egy újabb balkáni háború kirobbantása érdekében teszik, az immár magától értetődő egy szuverenitását teljesen elveszített orosz-bérenc hazaárulótól” – elemez MZP.

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.