A miniszterelnök a Szakma Sztár Fesztiválon arról beszélt, a magyar közéletben szokás leminősíteni és szapulni az iskolarendszerünket, ami persze lehetne jobb is, de nem szabad alábecsülni, hiszen a magyar diákok sikere a magyar oktatás dicsérete is.
Az atv.hu tudósítása szerint Orbán Viktor azzal kezdte beszédét, hogy mindig örömmel jön a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett fesztiválra, mivel otthon érzi magát, aminek szerinte az lehet az oka, hogy
van néhány tulajdonság, ami közös a diákokban, az oktatókban és a miniszterelnökökben, hiszen az államvezetés is egy szakma.
A miniszterelnök elmondta, hogy évek óta nő a szakképzésbe jelentkezők száma, és javulnak a tanulmányi eredményeik: az általános iskola tíz diákjából ma már hat a szakképzésben folytatja a tanulmányait, a legnépszerűbb iskolatípus pedig a technikum. Hozzátette, a duális képzés bevezetése is hasznosnak bizonyult, mind a vállalkozások, mind az ország összteljesítménye szempontjából, a gazdasági növekedés szempontjából
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a magyar szaktudással, szervezőképességgel és akarattal képesek vagyunk olyan országot építeni, ahol jó most is, és jó is lesz élni, dolgozni, családot alapítani, gyerekeket nevelni. Ha körül is nézünk a nagyvilágban, ami jó dolog, mindig érdemes haza jönni – tette hozzá a miniszterelnök. Orbán beszédében többször is köszönetet mondott „a tiszta szívvel és odaadóan” dolgozó pedagógusoknak, a mentoroknak és a szakértő munkatársaknak az elmúlt évek “áldozatos munkájáért”.
Ahogy arról korábban lapunk is beszámolt, a miniszterelnök beszéde előtt néhány órával diákok és tanárok közösen kezdtek ülősztrájkba a Belügyminisztérium épülete előtt, így tiltakozva a státusztörvény bevezetése ellen. Hétfő délután 4-kor Budapesten tüntetést is tartanak a státusztörvény ellen, amit értelmiségiek, korábbi államtitkárok és miniszterek is bíráltak a nyilvánosságban. A demonstrálók a Kálvin térről az oktatásért is felelős Belügyminisztérium épületéhez vonulnak. Mindezzel párhuzamosan hétfőn ismét országszerte sztrájkolnak a közoktatásban és a szakképzésben dolgozó pedagógusok.
(Címlapképünk forrása: MTI/Koszticsák Szilárd)