ORFK: Történt támadás a kormányzati weboldalakkal szemben

  • narancs.hu
  • 2021. május 10.

Belpol

De részleteket nem közöltek, az EESZT április 30-i lerobbanását még vizsgálják. 

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szerint tényleg érte támadás a kormányzati weboldalakat - közölték a Telexszel.

Legutóbb április 30-án hivatkozott terheléses támadásra az operatív törzs, amikor egy napra megnyitották az időpontfoglalás lehetőségét a Pfizer–BioNTech-vakcinára, az oldal azonban már reggel 7-re összeomlott, ezért oltáskáosz és kígyózó sorok alakultak ki az oltópontok előtt

A Telex felidézte, hogy ekkor már hatodjára hivatkoztak túlterheléses támadásra egy központi oldal bedőlésekor: ugyanez történt 2020. március 16-án, 2020. november 13-án, mindkét esetben a koronavirus.gov.hu halt le, 2021. január 26-án, amikor a kormányzati és közigazgatási ügyintézési portálok (ennek eredményeként akadozott állítólag a digitális oktatás központi eszköze, a KRÉTA-rendszer is), 2021. február 19-én, amikor az oltási regisztrációnak és a konzultációnak otthon adó oldal, a koronavírusról szóló tájékoztató oldal valamint a kormany.hu nem működött, majd 2021. március 26-án is, amikor a frissen megnyitott vakcinaregisztrációt ellenőrző oldal nem működött

A lap rákérdezett ORFK-nál, hogy történt-e ezekben az ügyekben feljelentés, és ha igen, indult-e nyomozás. Az ORFK sajtóügyelete pedig a következő választ adta: 

„Az Ön által felsorolt weboldalakkal kapcsolatban a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Kiberbűnözés Elleni Főosztálya folytatott vagy folytat nyomozást.

A felsorolt weboldalak kapcsán kijelenthető, hogy történt támadás, a 2021. április 30-ai esettel kapcsolatban jelenleg is folyik az adatok elemzése.”

 

A feljelentéseket, a nyomozások eredményét, illetve egyéb részleteket ugyanakkor nem közöltek. 

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

„Még a nevén sem lehetett nevezni”

Az 50-es évek Amerikája elevenedik meg a Vágtázó lovakról című új amerikai film kockáin: Muriel és a koreai háborúból hazatérő férje, Lee Kaliforniába költözve szeretnének új életet kezdeni, ám betoppan hozzájuk Lee testvére, Julius, és felkavarja a viszonyokat. Kaszinó, lóverseny és tiltott szerelmek – Daniel Minahan mozija meglepő helyekre viszi hőseit. A rendezővel a korszakról, Douglas Sirkről és arról is beszélgettünk, milyen érzés játékfilmen dolgozni olyan sorozatok után, mint a Trónok harca vagy a Homeland.