Rádió

Sivatagi show

Podcast a foci vb-ről

Kritika

A labdarúgó-világbajnokság elkezdődött, és halálra dolgoztatott stadionépítő rabszolgák ide, homokba tiport emberi jogok amoda, nem söpört végig bojkotthullám a bejutott válogatottak között. Igaz, a fél Pest megyényi területen felhúzott megastadionok egyikében sem mérnek sört, ami majdnem kiverte végül a biztosítékot, de aztán ez is átment, ahogy minden.

A fociszkeptikusok tapsolnak, a hétköznapi focibarátok otthonról méltatlankodnak, a kommentátoroknak pedig jelentősen megnehezedett a dolguk. Nem tehetnek úgy, mintha mindezek a problémák (meg még azok, amiket nem is említettünk) nem léteznének.

A hazai futballértők és wannabe elemzők népes, de nem éppen sokszínű társaságából az utóbbi időben látványosan kiemelke­dett a számos fórumon nagy elánnal dolgozó korábbi válogatott futballista, Hrutka János a maga alapos és elfogulatlan, ugyanakkor meglehetősen szórakoztató bejelentkezéseivel. Nem csoda, hogy a podcastszcénában igen aktív 24.hu is őt, illetve a lap sportügyi felelősei közül Kálnoki Kis Attilát és Marosi Gergőt állította hadrendbe a vb idejére. A régóta futó Ajtó-ablak ziccer című sorozatban amolyan extra adáslánccal követik majd a sivatagi tornát, mindennap elemzésekkel, beszélgetésekkel, beszámolókkal szórakoztatva az efféle szórakozásra vágyókat. Az első adás a torna nyitónapján került az on­line éterbe, de még a borzadályos nyitómeccs előtt, amolyan esélylatolgató, körülményelemző móduszban.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.